Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Afyonkarahisar'ın Susuz Beldesi'nde yer alan bir gıda üretim şirketidir. Şirket, son teknolojiye sahip bir makine parkuru ile donatılmıştır ve bölgenin sayılı fabrikalarından biri olarak kabul edilir. Atakey tesisi, Türkiye'nin en büyük patates fabrikalarından biridir ve 22.000 ton mamul madde ve 70.000 ton hammadde depolama kapasitesine sahiptir. Şirket, Türkiye patates tüketiminin yaklaşık beşte birini kendi üretim tesisinde karşılamaktadır. Atakey ayrıca, TFI çatısı altındaki fast food restoran zincirlerine (Burger King, Popeyes, Arby's, Usta Dönerci ve Sbarro) dondurulmuş parmak patates tedarik etmektedir. Şirket ayrıca, Çin'deki Burger King restoranlarının da parmak patates ihtiyacını karşılamaktadır ve aylık 6.500 ton dondurulmuş parmak patates üretmektedir.

Halka Arz Şekli

Sermaye Artırımı : 9.408.000 Lot
- Ortak Satışı : 14.112.000 Lot (TFI TAB Gıda Yatırımları A.Ş.)

Fonun Kullanım Yeri

- %50 Kapasite artırımı.
- %35 Finansal borçluluk seviyesini düşürmek.
- %15 Yatırım finansmanı.

Borsa İstanbul'da 8 Temmuz: Beş Şirketten Yatırımcılara Temettü Yağmuru! Borsa İstanbul'da 8 Temmuz: Beş Şirketten Yatırımcılara Temettü Yağmuru!

Atakey Gıda halka arzı '''Eşit dağıtım'' yöntemiyle gerçekleşecek.
Atakey Gıda halka arzında payların yüzde 18,50'si halka açık olacaktır.
Atakey Gıda halka arzında toplamda 23,520,000 lot dağıtılacak. 
Yıldız Pazar'da işlem görecek olan Atakey Gıda halka arzı 2023 yılının ilk yarısında tamamlanması beklenmektedir.Üretim – Atakey

Editör: Burhanettin Ercuman