AG Anadolu Grubu (AGHOL) şirketinin bedelsiz potansiyeli oranı %8510 olarak hesaplandı.

AG Anadolu Grubu (AGHOL) Dünya ölçeğindeki markalarıyla; bira, meşrubat, otomotiv ve perakende alanlarına yoğunlaşan Anadolu Grubu, son yıllarda tarım, gayrimenkul, enerji ve sağlık sektörlerine yaptığı yatırımlarla faaliyet alanını genişletmeye devam ediyor.

Şirketin özkaynakları ile ödenmiş sermayesi arasındaki oran hesaplandığında, bedelsiz sermaye artırımı potansiyeli yüzde 8510 olarak belirlendi.

Bedelsiz Sermaye Arttırımı Nedir ? Potansiyeli Nasıl Hesaplanır ?

ERCİYAS ÇELİK BORU SANAYİ A.Ş. (ERCB) ELON MUSK Haberleri Hakkında Açıklama Yaptı! ERCİYAS ÇELİK BORU SANAYİ A.Ş. (ERCB) ELON MUSK Haberleri Hakkında Açıklama Yaptı!

Şirket, sermaye arttırımlarını kayıtlı tavana kadar yapabilir. Kayıtlı tavanda gösterilen rakam, şirketin sermayesinin en fazla ne kadar olabileceğini gösterir. Kayıtlı tavan düşük ise yükseltmek için zamanı gelince SPK’ya başvuru yapar.

Formülü ise  “Bedelsiz Potansiyeli = (Özkaynaklar - Ödenmiş Sermaye) / Ödenmiş Sermaye” şeklinde hesaplanır.

AGHOL Bedelsiz Potansiyeli Hesaplanması

AG Anadolu Grubu (AGHOL) şirketinin özkaynakları 20.725.529.000 TL, ödenmiş sermayesi ise 243.535.000 TL değerinde. Şirketin özkaynakları ile ödenmiş sermayesi arasındaki oran hesaplandığında bedelsiz potansiyeli oranı yüzde 8510 olarak sonuç veriyor. Rekor bedelsiz potansiyelinin gerçekleşmesi halinde 100 lotu olan yatırımcıların toplam lotu 8610 lota çıkabilir. Bedelsiz potansiyeli şirketin bedelsiz sermaye artırımı yapacağı anlamına gelmemektedir.