Borsa yükseliyor, yatırımcının yüzü gülüyor.

Nerdeyse 5 aydır düşen borsada kayıplarını telafi etmeye çalışan yatırımcılar kadar hisseler de hareketli.

Borsanın çıkış trendine girmesiyle özellikle birkaç sektör ön plana çıktı. Bunların arasında banka, demir-çelik ve gayrimenkul hisseleri göz dolduruyor.

Bu sektörlere dahil olan neredeyse bütün hisselerde dikkat çeken bir hareketlilik yaşanırken, Borsa İstanbul'un gözü bu hisselerin üzerinde.

Cuma günü bunlardan birine yasak geldi.

Son günlerde dikkat çeken ralli hareketiyle dikkat çeken PEKGY hissesi, borsanın düşüşünden de fazla etkilenmeyip kendini korumayı bile hisselerden.

Hisse Şubat ayı başlarında 2.90 TL fiyatta dip yapıp, bütün piyasanın muazzam satışlar yiyip düşmesine aldırmadan, fiyatını korudu hatta bu arada bir miktar primlendi.

Mart ayı başı itibariyle yükselen trendini yakalayan hisse, aralıksız ve göz dolduran bir hareketle, 7.70 TL fiyata kadar yükseldi.

Türkiye Genelinde Tüketici Boykotları, Yüksek Enflasyonla Mücadelede Yeni Boyut Türkiye Genelinde Tüketici Boykotları, Yüksek Enflasyonla Mücadelede Yeni Boyut

Cuma günü Borsa İstanbul tarafında yasaklı hisseler listesine alınan hisseye, bir ay süreyle,  Açığa Satış Yasağına" ilave olarak "Kredili İşlem Yasağı" ve "Brüt Takas" tedbirleri getirildi.

Bütün bu yasaklar 4 Temmuz gününe kadar uygulamada kalacak.

KAP açıklaması:

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. maddesi çerçevesinde, Peker Gayrimenkul  Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PEKGY) payının piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle PEKGY payında 05/06/2023 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut "Açığa Satış Yasağına" ilave olarak "Kredili İşlem Yasağı" ve "Brüt Takas" önleyici tedbirleri uygulanacaktır.

Editör: Feriha Bahçuvan