Naturelgaz Snayi (NTGAZ) şirketi 17.10.2023 tarihinde kamuoyu ile paylaştığı Muş İli Bulanık İlçesinde yapılması planlanan 18.761,08 KWP lık GES yatırımı doğrultusunda bugün (07.11.2023) Muş İli Bulanık İlçesi Esenlik Köyünde bulunan 1015 ve 1053 nolu parsellerde kayıtlı toplam 442.018,77 metrekare tarla vasfında arazi toplam 22.387.187,00 TL bedelle satın alınmış olup, tapu devri gerçekleşmiş ve de Şirket adına tescilleri yapılmıştır. Yapılan bu yatırım 6. Bölge Yatırım Teşvikleri kapsamında %50 vergi teşviğinden yararlanmaktadır.

Naturelgaz Hakkında;

2004 yılında kurulan Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş., taşımalı doğal gaz sektöründe Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) ve Sıvılaştırılmış Doğal Gaz (LNG) ürünleri ile faaliyet gösteriyor.

Boru hattının ulaşmadığı veya ulaşmasının ekonomik açıdan uygun olmadığı bölgelerdeki doğal gaz arzını karşılamak üzere kullandığı taşımalı doğal gaz çözümleri ile Naturelgaz, faaliyetlerini; Endüstriyel CNG ve LNG, Şehir Gazı, Oto CNG ve Kuyu CNG olmak üzere 4 farklı iş kolu aracılığıyla sürdürüyor.

Türkiye taşımalı doğal gaz sektörünün lideri Naturelgaz, liderliğini sürdürme ve alanındaki tecrübesini uluslararası projelere taşıma vizyonuyla enerji sektöründeki başarı yolculuğuna devam ediyor.

Paranızı 2'ye katlayan OTOMOTİV şirketi %5 değerlendi! Paranızı 2'ye katlayan OTOMOTİV şirketi %5 değerlendi!

Hizmet verdiği iş alanlarında; yenilikçi çözümleri ve operasyonel gücüyle tüm paydaşları için yüksek değer yaratma ve dünya için sürdürülebilir yaşama destek verme misyonunu benimsiyorNaturelgaz, ekonomik, temiz ve çevreci bir yakıt kullanmak isteyen tüm sanayi kuruluşları için en uygun çözümleri sunarken, Şehir Gazı çözümleriyle ekonomik ve coğrafi sebepler ile doğal gazın ulaşamadığı ilçe ve beldelere doğal gazı güçlü lojistik ağıyla taşımalı olarak tedarik ediyor. Oto CNG alanında ise Türkiye genelindeki Oto CNG istasyonları ile CNG kullanan araçlara yakıt sağlıyor, dizel çekici ve kamyonların CNG’ye dönüşümü için müşterilerine özel projeler geliştiriyor. Naturelgaz, ayrıca boru hatlarına ulaşım imkânlarının mümkün olmadığı kuyularda bulunan doğal gazın, CNG sistemi ile değerlendirilerek Türkiye’ye kazandırılması faaliyetlerini yürütüyor.

1 Nisan 2021 tarihinden bugüne payları Borsa İstanbul A.Ş.’de “NTGAZ” koduyla işlem gören Naturelgaz, bir Global Yatırım Holding A.Ş. iştiraki olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Naturelgaz, 12 endüstriyel dolum tesisi, 56.000’i aşkın CNG silindiri, 40 LNG stok tankı, 6 LNG tankeri ve 4 Oto CNG istasyonu ile ülke çapında 7/24 kesintisiz ve temiz enerji ulaştırıyor.

Editör: Sekna Karaca