CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (CVKMD) yeni iş anlaşması yaptı!

Şirketi Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yurt dışında yerleşik bir firma ile maden cevheri satışı konulu bir iş anlaşması yaptığını duyurdu. Anlaşma yapılan firma ile ilgili detaylı bilgi verilmedi. 

Anlaşmanın bedeli tam 26 milyon TL tutarında. Dolar bazında ise 967.500,00 USD değerinde. 

Şirket, 22 Eylül tarihinde bir başka iş anlaşmasına imza atmıştı. Anlaşmanın değeri ise 41,8 Milyon Türk Lirasıydı.

Bu Sitelere Dikkat! Bu Sitelere Erişim Engeli Getirildi! Bu Sitelere Dikkat! Bu Sitelere Erişim Engeli Getirildi!

CVK Madencilik, 100% yerli sermaye ile kurulmuş olan işletmeleri ile maden faaliyetlerini sürdürmekte. CVK Madencilik, modern mühendislik uygulamaları ve teknolojinin sunduğu tüm imkânlardan faydalanarak, faaliyetlerinin etki ve ölçeğini gün be gün artırmaya ve Türkiye’nin en yüksek kaliteli krom, kurşun, çinko, bakır, manyezit cevherlerini üretmeye devam etmekte. Şirket altın cevheri üretimi için de AR-GE çalışmalarına son sürat devam ediyor.

CVK Madencilik kendi maden ruhsatları üzerinde konsantre ve parça kromit cevheri ile, konsantre kurşun, çinko, bakır, gümüş metal ürünlerini üreten ve tamamını kendi ihraç eden, yine kendi uhdesindeki ve iş geliştirmeye yönelik potansiyeli yüksek ruhsat sahalarında arama ve etüt çalışmalarını aralıksız sürdüren bir maden grubu.

Türkiye’nin dört bir yanında işletmeleri olan, yüzlerce profesyonele istihdam sağlayan CVK Madencilik’in esas odağı çalışanlarıdır. Şirket, tüm işletmelerinde ulusal ve uluslararası standartlarda, çevreye saygılı, emniyetli ve güvenli çalışma ortamları yaratmanın, şirketin bir numaralı önceliği olduğunu söylüyor.