Pınar Süt ( PNSUT) dev bedelsiz sermaye artırım kararını geçen ay açıklamıştı. Şirket %600 oranında bedelsiz sermaye artırımı yapacak.

PNSUT mevcut 44.951.051TL olan sermayesini %600 bedelsiz artırarak 314.657.358TL ye çıkartacak.

Yeni sermayeyi temsil eden 269.688.379TL nominal hisse, hak sahibi yatırımcılara bedelsiz pay olarak dağıtılacak.

Bu bedelsiz sermaye artırımında hesabınızda bulunan 300 lot PNSUT hissesi hiç bir ücret ödemeden ve her hangi bir başvuru yapmadan 2100 lot olacaktır.

Bedelsiz sermaye artırımlarında hak sahibi yatırımcılar hiç bir ücret ödemeden ve hiç bir ekstra işlem yapmadan almaya hak kazandıkları bedelsiz hisseleri alırlar.

Şirketin yönetim kurulunda alınan bu bedelsiz sermaye artırımı kararının ardından şimdi şirket sermaye artırım onayı almak için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapacaktır.

Kurul onayı da alındıktan sonra, şirket bedelsiz hisselerin hak sahibi yatırımcıların hesaplarına dağıtım yapılacak olan tarihi belirleyecek ve açıklayacak.

Bedelsiz sermaye artırımlarında hak sahibi yatırımcılar bedelsiz hisselerini alırken, hissenin borsadaki işlem fiyatı da verilen bedelsiz oranında düşer. Hissenin yeni fiyatı hesaplanırken, bölünmeden önceki son ağırlıklı ortalama fiyatı baz alınır.

Beşiktaş'tan Dev Haber! Sermaye Artışı ve Yeni Pay Sahipleri Beşiktaş'tan Dev Haber! Sermaye Artışı ve Yeni Pay Sahipleri

PNSUT bedelsizinde hesaptaki 300 lot PNSUT  hissesi 2100 lot olurken, hissenin yarın bölüneceğini ve 90TL kapanış yaptığını var sayarsak hissenin yeni borsa fiyatı 12,86TL olacaktır.

Editör: Feriha Bahçuvan