HSBC, Türk Telekomünikasyon şirketlerinin hiperenflasyonist ters rüzgarlara rağmen sağlıklı reel büyüme göstermeye devam ettiklerini bildirdi.

HSBC bugün yayınladığı raporda, "Turkcell reel büyümenin temel itici gücü olan güçlü fiyatlandırma gücüne sahip olmaya devam ediyor. Enflasyondaki düşüş ve TL'deki istikrarın marjlar ve döviz hedge maliyetleri üzerindeki baskıyı hafifleteceğini düşünüyoruz.

Turkcell için hedef fiyatlarını yükselten HSBC, "Turkcell 'i  Türk Telekom'a tercih ediyoruz. Turkcell için hedef fiyatı 100 TL'den 135 TL'ye revize ediyoruz" dedi.

Güçlü kazanç ivmesi ve hala cazip değerleme ile daha iyi bir risk ödül görünümü nedeniyle Turkcell için "Al" notunu korudu.

Hedef  Fiyat Nedir?

Hedef fiyat, bir  yatırım analisti veya   finansal danışmanın belirli bir  hisse senedi için öngördüğü fiyattır. Bu fiyat, şirketin gelecekteki performansına,   piyasa koşullarına, finansal analizlere ve diğer birçok faktöre dayanarak hesaplanır.

Analistler, şirketin mali tablolarını, sektör trendlerini, ekonomik göstergeleri ve şirkete özgü haberleri değerlendirerek bir hedef fiyat belirlerler.

%17 Bedelsiz Beklerken Yarın Temettü Geliyor! %17 Bedelsiz Beklerken Yarın Temettü Geliyor!

Hedef fiyat, hisse senedinin mevcut fiyatına kıyasla şirketin değerinin yükseleceğine veya düşeceğine dair bir beklenti sunar.

Eğer hedef fiyat mevcut fiyattan yüksekse, bu genellikle hisse senedinin alımı yönünde bir öneri olarak yorumlanabilir; eğer hedef fiyat mevcut fiyattan düşükse, bu bir  satış önerisi olarak algılanabilir.


Ancak, hedef fiyatlar kesin tahminler olmadığı için yatırımcıların kendi araştırmalarını yapmaları ve yatırım kararlarını dikkatli bir şekilde değerlendirmeleri önemlidir.

Editör: Merve Biçer