13 Haziran 2024 tarihinde Kuzey Boru A.Ş. tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP) yapılan açıklamaya göre, şirket Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü-5. Bölge Müdürlüğü'nün düzenlediği "Koyunbaba Barajı Sulaması 5. Kısım HDPE Boru Alımı" ihalesinde birinci oldu. İhale, 12 Haziran 2024 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilmiş ve Kuzey Boru A.Ş. en avantajlı teklifi sunarak 20.429.158 TL (KDV dahil) bedelle ihaleyi kazanmıştır.

Bu Hafta Öne Çıkan Hedef Fiyatlar! Bu Hafta Öne Çıkan Hedef Fiyatlar!

İhaleyle ilgili detaylar şirket tarafından şu şekilde açıklandı:

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü-5. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen ihale, 2024/617409 ihale kayıt numarası ile kaydedilmiş olup, Kuzey Boru A.Ş. en iyi fiyatı vererek bu önemli ihaleyi kazanmıştır. Şirket, ihale sonucunda 20.429.158 TL bedelle (KDV dahil) sözleşmeyi üstlenmiştir.

Kuzey Boru A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, ihalenin kazanılması sürecinde yönetim kurulu kararı alınmadığı ve ihale sürecine grup olarak girilmediği belirtilmiştir. İhaleyle ilgili gelişmelerin kamuoyuna ve yatırımcılara düzenli olarak bildirileceği ifade edilmiştir.

Şirket, yapılan açıklamanın Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliği'ne uygun olarak hazırlandığını, elde edilen bilgilerin defter, kayıt ve belgelere uygun olduğunu, bilgilerin tam ve doğru olarak elde edilmesi için gerekli tüm çabaların gösterildiğini ve açıklamadan sorumlu olduklarını beyan etmiştir.

İhale Detayları:

İhale Konusu: Koyunbaba Barajı Sulaması 5. Kısım HDPE Boru Alımı
İhaleyi Açan Taraf: Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü-5. Bölge Müdürlüğü Ankara
İhaleye Teklif Verme Tarihi: 11 Haziran 2024
İhalenin Sonuçlandığı Tarih: 12 Haziran 2024
İhale Bedeli: 20.429.158 TL (KDV dahil)

Editör: Beyza Bedir