İş Bankası Kayıtlı Sermaye Tavanını Rekor Seviyeye Çıkarıyor İş Bankası Kayıtlı Sermaye Tavanını Rekor Seviyeye Çıkarıyor

Panelsan şirketi ile Konya merkezli özel bir firma arasında, KDV dahil 4.900.000USD (dörtmilyondokuzyüzbin Amerikan Doları) tutarında sipar sözleşmesi imzalandığı bildirildi.

PNLSN dün seansı %6 prim ile 57,80 TL'den kapattı.

Panelsan Faaliyet Alanı

Şirketin faaliyet konusu; alüminyum, galvaniz, sac, plastik ve benzeri maddelerden; hijyen, terleme, güvenlik, estetik ve yangın yalıtımı gibi ihtiyaçlara cevap veren yalıtımlı çatı ve cephe panelleri (sandviç paneller), soğuk depo panelleri ile yalıtım malzemelerinin üretim ve ticaretini yapmaktır.

Panelsan Hakkında

2004 yılında Ankara Polatlı Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan Panelsan;  Sandviç Panel, EPS ve enjeksiyon ürünleri üretmekte;  ısı ve ses yalıtımı, hava geçirimsizliği, hijyen, terleme, güvenlik, estetik, yangın dayanımı gibi tüm ihtiyaçlara cevap verecek profil ve ürün gamıyla yapıların performans kriterlerine yönelik alternatif çözümler sunmaktadır.

Panelsan, tescilli markaları, toplam kalite yönetimi anlayışı, uzman kadrosu ve ARGE çalışmalarıyla, sektörünün vizyon lideri konumundadır. Performansa dayalı test ve belgelendirmede ön saflarda yer alan ürünleri; FM Global, Ghost R, TSE, CE ve ISO 9001 sertifikalarına sahiptir.

Sektördeki 20. yılına yaklaşırken yatırımlarını arttırmak hedefiyle, 2022 yılında Borsa İstanbul’da halka açılarak kendi sektörünü borsada temsil eden tek firma olmuştur.  Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler, Afrika ve Avrupa’da tercih edilen bir marka konumunda olan Panelsan,  2016 yılından beri, Türkiye ekonomisine yön veren markaların oluşturduğu İSO 2. 500 listesinde yer almaktadır.

​Panelsan, ürettiği yalıtım ürünlerinin dünyanın karşı karşıya olduğu enerji kriziyle mücadelede inovatif bir görev üstlendiğinin bilinciyle; yüksek teknolojiyi kullanarak, inovasyon niteliği ve yüksek yalıtım değerlerine sahip çevreci ve ekonomik ürünlerini, sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm politikalarıyla pazara sunarak, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak hedefiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Editör: Nida Türk