5 hissenin işlemleri borsada yasaklandı! 30 gün

Borsa İstanbul SPK kararları uyarınca GRSEL.E ve ONCSM.E paylarında 24/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 23/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

CMBTN.E ve BRKVY.E PAYLARINDA YENİ TEDBİRLER VE ESKİ TEDBİRLERİN UZATILMASI KARARI ALINDI

Borsa İstanbul SPK kararları uyarınca CMBTN.E ve BRKVY.E paylarında 24/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 23/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

BSOKE hissesinde tedbir üstüne tedbir

Borsa İstanbul 24 Ekim tarihi itibari ile BSOKE hissesinde kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" getirdi. Bu tedbirler 23 Kasım tarihine kadar geçerli olup,halihazırda hissede olan açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri de bu tarihe kadar uzatılmış oldu.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme'nin Halka Arzı İçin Geri Sayım Başladı! Özyaşar Tel ve Galvanizleme'nin Halka Arzı İçin Geri Sayım Başladı!

Editör: Sekna Karaca