1 Yılda %80 Kazandıran Enerji Devi! 1 Yılda %80 Kazandıran Enerji Devi!

6 hisseye işlem yasağı geldi Dikkat 30 gün!

CRFSA.E, DITAS.E, KRGYO.E  ve YAPRK. tedbir!

Borsa İstanbul CRFSA.E, DITAS.E, KRGYO.E  ve YAPRK.E 31 Ekim tarihi seasns başından itibaren  29 Kasım tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemleri yasakladı.

SUMAS tedbir

Borsa İstanbul, SUMAS.E payı 31/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 29/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

FMIZP tedbir!

Borsa İstanbul FMIZP.E payında 31/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 29/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Editör: Sekna Karaca