Anadolu Savunma, 2011 yılından beri zırhlı midibüs tasarımı ve üretimiyle kamu kurum ve kuruluşlarına hizmet veren bir şirkettir. Türkiye savunma sanayisinin önde gelen kurumlarından biri olan Anadolu Savunma, güvenilirlik ve performansıyla sektör lideri Aselsan'ın stratejik iş ortaklarından biri olmuştur. Bu sayede, alt yüklenici firmalara sağlanan avantajlardan yararlanma hakkı elde etmiştir.

Anadolu Savunma'nın bu başarısı, Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı IDEF 2023'te tüm iş ortaklarının katılımıyla düzenlenen bir törende Aselsan tarafından onurlandırılmış ve sertifikası Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan'a teslim edilmiştir.

%400 Bedelsizin Tarihi Belli Oldu! %400 Bedelsizin Tarihi Belli Oldu!

Aselsan'ın stratejik iş ortağı olarak elde edilen avantajlar arasında, finansal açıdan destekleyici yönetmeliklere tabi olma, ürün kabullerinde daha az kapsamlı denetlemelere tabi tutulma gibi olanaklar yer almaktadır. Ayrıca, Aselsan'ın kullanımında ve envanterinde yer alan test ekipmanları ve teknik cihazları ücretsiz kullanabilme imkanı da bulunmaktadır.

Anadolu Savunma, ticari araç üretim ve Ar-Ge gücünü taktik tekerli askeri kamyonlar ile savunma sanayiine taşımaya karar vererek Türk Silahlı Kuvvetleri'nin öncelikli ihtiyaçlarını ve küresel pazardaki paydaşlarının taleplerini en üst seviyede karşılama hedefini benimsemiştir. Yüksek yerlilik oranına sahip araçlarıyla da dikkat çeken şirket, başarılarını her geçen gün daha üst seviyelere taşımaktadır.

Editör: Burhanettin Ercuman