Geçtiğimiz Temmuz ayında Kamuyu Aydınlatma Platformunda yaptığı açıklamaya göre ASELSAN ile Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) uçak modernizasyonuna yönelik olarak 20,7 milyar lira ve 1,2 milyar dolarlık iki sözleşme imzalandı.

Kamu Aydınlatma Platformunda yaptığı son  açıklamaya göre de ASELSAN ile Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) tekrar uçak aviyonik modernizasyonuna yönelik olarak 14.000.000 Dolarlık sözleşme imzaladı.

Ayrıca dev savunma sanayi şirketi son 6 ayda %50 primlendiği gözüküyor.

ASELSAN nedir ? ne yapar ?

Askerî Elektronik Sanayi ya da kısaca ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin askerî haberleşme ihtiyaçlarını karşılanması amacıyla 1975 yılında kurulan Ankara merkezli savunma sanayisi şirketi.

TUSAŞ nedir ? ne yapar ?

SPK Teknopark Şirketleri İçin Halka Arzlarda Kolaylık Sağladı! SPK Teknopark Şirketleri İçin Halka Arzlarda Kolaylık Sağladı!

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ, Türkiye’de hava platformlarının tasarımı, geliştirilmesi, üretimi, tamamlanması, yenilenmesi ve satış sonrası hizmetleri alanlarındaki teknoloji merkezidir. Şirket dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380'e ve askerî nakliye uçağı Airbus A400M'ye parça üretmektedir.

Editör: Zeynep Nur Özdemir