Avrupakent Gayrimenkul  3.6 milyon kişinin katılımıyla 100 milyon adet hissenin 55,08 TL'den satışı gerçekleştirilmişti. Bugün Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayan AVPGY halka arzı ilk günden taban olarak yatırımcıyı büyük bir şaşkınlığa uğratmıştı. Son zamanlarda halka arz hisselerindeki değer kaybı bu hisseyide olumsuz etkiledi. Tavan serilerin son bulduğu yeni hisselerde bu durum ne zamana kadar devam edecek. 

Hisse Borsada ilk işlem gününü %9,95 düşüşle 49,60 TL'den kapattı. 

Teknoloji Devi Halka Arz Yolunda! Teknoloji Devi Halka Arz Yolunda!

Halka arz taahhüdü!

Halka Arz Eden Pay Sahipleri Süleyman Çetinsaya, Gökhan Çetinsaya, Serhan Çetinsaya ve Nurcan Çetinsaya, payların Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 15 gün süreyle gerçekleştirilecek olan fiyat istikrarı işlemleri neticesinde halka arz edilen paylardan edinebilecekleri paylar hariç olmak üzere, Şirket paylarının Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl süreyle; halka arz fiyatının altındaki bir fiyattan borsada satmayacaklarını, halka arz fiyatının altında borsada satılması sonucunu doguracak şekilde herhangi bir işleme tabi tutmayacaklarını, Borsa dışında satışa konu payları alanların da bu sınırlamalara tabi olacaklarını alıcılara bildireceklerini taahhüt etmişlerdir.

Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Halka Arz Geliri Nerede Kullanılacak?

Şirket halka arzdan elde edeceği geliri aşağıdaki gibi kullanmayı hedeflemektedir:

  • 80% Yatırım finansmanı
  • 20% Şişli Projesi finansmanı

Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Ne İş Yapar?

Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Avrupakent GYO, Süleyman Çetinsaya tarafından 6 Temmuz 2010 yılında Avrupakent Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. ünvanlı bir şirket olarak kurulmuştur daha sonra SPK’nın 16 Ekim 2023 tarihi ve izni çerçevesinde bir Gayrimenkul Yatırım Ortaklığına dönüşmüştür. Şirket Artaş grubu çatısı altında faaliyet göstermektedir. Avrupakent GYO, proje geliştiren ve bünyesinde bulundurduğu gayrimenkulleri kiraya veren ve/veya satan bir şirkettir.

vrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Finansal Gücü

2023/06 sonuçlarında toplam hasılat rakamı 1,1 milyar TL, brüt kâr 800,4 milyon TL’dir. 2022 yılında toplam hasılat rakamı 2,4 milyar TL, brüt kâr rakamı 1,4 milyar TL’dir. 2021 yılında toplam hasılat rakamı 170,5 milyar TL, brüt kâr rakamı 100,0 milyon TL’dir.

Editör: Sekna Karaca