Bugün yarım gün işlem yapılacak olan piyasalarda, dolar kuru 19,40 TL'den başlarken, euro ise 21,2627 TL'den başladı. Dolar, diğer para birimleri karşısında gücünü koruyarak yükselişini sürdürüyor. Doların diğer para birimleri karşısındaki performansını ölçen DXY endeksi 101,688'e yükseldi ve euro/dolar paritesi de 1,0958'e kadar geriledi.

Bankacılık verileri bugün açıklanacak ve vatandaşların döviz talebi ile KKM'nin durumu yakından takip edilecek. Seçim öncesinde sakin bir kur isteyen hükümet, Kur Korumalı Mevduat'larda faiz üst sınırını kaldırmıştı. Bu hamle sonrasında, KKM'deki girişler Nisan ayının ilk haftasında 76 milyar TL'ye yükselerek rekor seviyeye ulaştı. Ancak, TCMB'nin toplam rezervleri geçtiğimiz hafta 1 milyar 320 milyon dolar azalarak 121 milyar 103 milyon dolara geriledi.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme'nin Halka Arzı İçin Geri Sayım Başladı! Özyaşar Tel ve Galvanizleme'nin Halka Arzı İçin Geri Sayım Başladı!

Döviz piyasasında işlem yapmak isteyen şirket ve bireylerin Kapalıçarşı'ya yönelmesiyle bankalar arası dolar fiyatı ile Kapalıçarşı arasındaki makas 1.10 TL'ye kadar yükseldi.26 Ekim döviz fiyatları, dolar fiyatları ne kadar? Euro fiyatları ne kadar?

Editör: Burhanettin Ercuman