Dofer Yapı'nın (DOFER) halka arz süreci 10-11 Ekim 2023 tarihlerinde başlayacak. İki iş günü boyunca devam edecek olan bu halka arzda, şirketin halka açıklık oranı yüzde 30.49 oldu. Halka arzın büyüklüğü tüm lotların yatırımcılara dağıtılması durumunda tam 290 milyon TL olacak.

Yılın halka arzı denildi yatırımcının elinde patladı! Yılın halka arzı denildi yatırımcının elinde patladı!

Halka arzın sonucunda hisse senetleri başarılı talepler doğrultusunda dağıtılacak ve yatırımcılar hisse senedi sahibi olabileceklerdir. Yıldız Pazar'da işlem görecek olan Dofer Yapı'nın (DOFER) halka arz fiyatı 17.11 TL oldu. Yatırımcılar, bu fiyat üzerinden Dofer Yapı hisse senetlerine başvuru yapabilecekler.

Dofer Yapı'nın (DOFER) halka arzı sermaye artırımı ve ortakların satışı yöntemiyle gerçekleştirilecek. Toplamda 17.000.000 lotun dağıtımı yapılacak. Bireysel yatırımcıların halka arza katılımı ve düşecek olan lot sayısı, halka arza katılacak yatırımcı sayısına bağlı olarak değişken gösterecek. Her yatırımcının talep ettiği lot sayısına göre halka arza katılma şansı olacak. Halka arz sürecini takip eden yatırımcılar, başvurularını yaparak bu dağıtım sürecine dahil olabilirler. Halka arzın sonuçlarına ve dağıtılan lot sayısına ilişkin daha fazla ayrıntı, halka arz sürecinin ilerleyen aşamalarında açıklanacak.