Borsa İstanbul'un ana endeksi BIST 100, yeni haftaya %1,25'lik bir yükselişle 6.264,34 puan seviyesinde başladı. Geçtiğimiz hafta %7,43 oranında değer kazanan BIST 100, 6.187 puan seviyesinden haftayı tamamlamıştı. Endeks, geçen haftanın ilk günlerinde kısmi bir gerileme yaşadıktan sonra artan talep ile %20 değer kazanarak rekor seviyede haftalık kapanış gerçekleştirdi.

Yeni haftada Borsa İstanbul'da teknoloji, inşaat, kobi, iletişim ve gıda sektörleri pozitif bir görünümle başlarken, turizm ve ulaştırma sektörleri en düşük değer kazanan sektörler oldu. Geçen hafta bankalar %1 değer artışıyla sakin bir seyir izlerken, bu haftaya yine ortalamanın altında bir yükselişle başladılar.

BIST 100 endeksinde yer alan hisseler arasında ilk saatte öne çıkan hisseler BERA, YYLGD, GWIND, GESAN ve CEMTS oldu. Açılışta kısmi düşüş yaşayan hisseler ise CANTE, PGSUS, EGEEN, KONYA ve BRSAN olarak görüldü.

%733.33 Sermaye Artırımı! %733.33 Sermaye Artırımı!

Asya endeksleri yeni haftanın ilk gününde kısmi alımlar kaydederken, Avrupa endeksleri hafif satıcılı bir başlangıç yaptı. ABD endeksleri ise geçtiğimiz haftanın son iş gününü ekside tamamladı. Bu durumda BIST 100'ün küresel piyasalardan pozitif bir ayrışma sergilediği gözlemlenmektedir.

Editör: Burhanettin Ercuman