Borsa İstanbul'da işlem gören bazı şirketlerin son haberlerine göz atalım:

  1. Nasmed Özel Sağlık Hizmetleri Ticaret A.Ş. (EGEPO): Sağlık turizmi faaliyetleri kapsamında Birleşik Krallık ve Libya'dan gelen hastalara hizmet veren Nasmed, Fransa'da bulunan bir firma ile anlaşma sağlayarak Fransa'dan tedavi amaçlı hasta getireceğini duyurdu. Ayrıca, hedef coğrafi bölgeleri genişletmek amacıyla çalışmalarına devam etmektedir.

  2. Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (KGYO): Eyüpsultan İlçesi'nde yer alan İstanbul İstanbul Projesi'nin 3. etap inşaatına başlamak için İstanbul İstanbul Site Yönetimi ile sözleşme imzaladı. Proje, şirketin daha önce tamamladığı İstanbul İstanbul sitesinin devamı niteliğinde olup 3. faz ve 45 bağımsız bölümden oluşacak.

  3. SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (SDTTR): SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş., Cey Savunma ve Simülasyon Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin %100 hisselerini devraldığını duyurdu. Özcan CEYLAN'a ait paylar, SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. tarafından 4.000.000 TL bedelle devralındı.

  4. Astor Enerji A.Ş. (ASTOR): Astor Enerji, Ankara'nın Bala ilçesinde yapılması planlanan Astor Bala Güneş Enerji Santrali projesi için Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu'nu hazırlayarak halkın görüşlerine açtığını duyurdu. Projeyle ilgili karar alma sürecinde halkın görüş ve önerileri dikkate alınacaktır.

  5. Selva Gıda Sanayi A.Ş. (SELVA): M. Raşid ÜNAL, Selva Gıda'daki Genel Müdür görevinden istifa etmek istediğini iletti. Yönetim Kurulu toplantısında istifası oybirliğiyle kabul edildi.

  6. Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş. (BEYAZ): Beyaz Filo, 2023 yılının ilk yarısında toplamda 6.662 adet sıfır araç satışı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Ayrıca, bazı şirketlerin hisseleri Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamına alındı. Bunlar arasında GRNYO, VKFYO ve AVHOL yer almaktadır.

Ayrıca, Arçelik A.Ş., Tav Havalimanları Holding A.Ş., Ford Otomotiv, Aygaz A.Ş., Koç Holding ve Migros Ticaret A.Ş. gibi şirketlerin 6 aylık finansal sonuçlarını açıklayacakları tarihler verildi.

Bu Hafta Öne Çıkan Hedef Fiyatlar! Bu Hafta Öne Çıkan Hedef Fiyatlar!

Son olarak, MLP Sağlık Hizmetleri, İndeks Bilgisayar ve Ahlatcı Doğal Gaz'ın pay geri alım programı kapsamında pay alımı gerçekleştirdikleri bilgisi paylaşıldı.

Editör: Burhanettin Ercuman