Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün satıcı baskısı ile karşı karşıya kaldı ve fiyatı düşmeye başladı. Ancak, bugün itibariyle BTC ve diğer altcoin'ler yukarı yönlü hareketler sergiliyor gibi görünüyor.

Dün yaşananlar kripto yatırımcılarını endişelendirmiş olsa da, son dakikalarda 29.775 dolar seviyesini aşan BTC'nin tekrar boğa piyasasına gireceği düşünülüyor.

BTC'nin 29.800 dolar seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi, 30 bin dolar psikolojik direncini aşmasına yardımcı olabilir. Şu anda, kripto piyasasında güçlü bir boğa trendi yaşanmasa da, dijital varlıkların yukarı yönlü hareketleri yatırımcıları heyecanlandırıyor.

Kripto Para piyasasında son dakika ! Kripto Para piyasasında son dakika !

ABD dolar endeksinin düşüşe geçmesi, dolara endeksli yatırım araçlarının yükseliş göstermesine neden oluyor. BTC'nin ilerleyen saatlerde 30.500 dolar direncini aşması, 32 bin dolara kadar yükselmesini sağlayabilir.

Ancak, BTC'nin 29.300 dolar desteğini kaybetmesi durumunda sert düşüşler yaşanabileceği unutulmamalıdır.Bitcoin (BTC) Düşüş Yaşıyor! Fiyattaki Bu Gerileme Devam Eder mi? •  Coinkolik

Editör: Burhanettin Ercuman