FED sonrası kripto paralar ! FED sonrası kripto paralar !

Dün, kripto para piyasalarında satıcıların kontrolünde bir seyir izlendi. Bitcoin ve diğer kripto paralar gün boyunca aşağı yönlü hareket etti ve düşüş ivmesi yeni günün ilk saatlerine kadar sürdü. Ancak Asya işlem saatlerinde, dip seviyelerin hızlı bir şekilde değerlendirilmesiyle Bitcoin, 29.800 dolar direnci üzerinde işlem görmeye başladı. ABD işlem saatlerine doğru Bitcoin, yeniden 30.000 dolar bandına adım attı ve dünden bu yana %3 değer artışı kaydederek şu an 30.400 dolarda işlem görüyor.

Öte yandan, ilk 100 kripto para arasında dünkü fiyatlara göre 92'si pozitif bir hareket sergiliyor. Altcoin piyasasında ise Internet Computer (ICP), Arbitrum (ARB) ve Oasis Network (ROSE) gibi kripto paralar çift haneli oranlarda yükseliş kaydetti. Yüksek piyasa değerine sahip kripto paralar arasında ise Polkadot (DOT), Litecoin (LTC), Avalanche (AVAX) ve Chainlink (LINK) gibi kripto paralar dikkat çekici yükselişler kaydetti.

Bu yükselişlerin tetikleyicisi, Çin tarafından açıklanan büyüme rakamları olabilir. Çin, ilk çeyrekte %4,5 büyüme kaydederek son bir yıllık periyotta en yüksek oranlı büyümesini gerçekleştirdi. Ayrıca, ülkenin sıfır Covid politikasından vazgeçmesinin ardından ekonomideki canlanmanın verilere yansıdığı görüldü.

Bitcoin için olumlu bir hava devam ederken, bazı analistler, yükselişin daha sağlıklı devam etmesi için 25.000 dolara doğru olası bir geri çekilme olabileceği konusunda uyarıyor. Ancak, dünkü kayıpların hızlı şekilde telafi edilmesi, Bitcoin'in pozitif görünümünü korumasını sağlıyor.Bitcoin'in oynaklığı Aralık 2020'den bu yana en düşük seviyesinde - Son  Dakika Ekonomi Haberleri | Ntv Para

Editör: Burhanettin Ercuman