BMS BİRLEŞİK METAL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.(BMSTL), Kırşehir'de Dev GES Yatırımı İçin Kuveyt Türk Katılım Bankası ile Anlaşma Sağladı

Şirket, Kırşehir'de gerçekleştirmeyi planladığı 5,9 Milyon USD büyüklüğündeki güneş enerjisi santrali (GES) yatırımının finansmanı için özkaynaklarını kullanırken, kalan kısmını Kar payı oranı %11 ve 48 ay vadeli leasing anlaşması ile Kuveyt Türk Katılım Bankası ile sağladı. Bu anlaşma, 6.243 kWp kurulu güç ve yıllık 9.948.000 kWh üretim kapasitesi ile 2024 yılının ilk çeyreği sonunda tamamlanması hedeflenen GES projesini destekliyor.

KAP Açıklaması:

"Şirketimizin Kırşehir'de yaklaşık 149.000 m² alanda yapılması planlanan 5,9 Mio USD büyüklüğündeki GES yatırımının finansmanına ilişkin özkaynaklarımızdan peşin (nakden) karşılanan 612.484 USD'lik kısma ek, yatırımın geri kalan kısmının finansmanı için Kuveyt Türk Katılım Bankası ile 6 ayı geri ödemesiz %11 yıllık kar payı oranı ve eşit taksitlere bölünmüş 48 ay vade ile leasing anlaşması yapılmıştır.

Yerleşim ve simülasyon çalışmalarında 6.243 kWp kurulu gücün konuşlandırılması, tesisin beklenen yıllık üretiminin 9.948.000 kWh olması ve GES santralinin 2024 yılı ilk çeyreği sonunda tamamlanması planlanmaktadır.

Santral kurulumu ile üretim maaliyetlerimizin en önemli kalemlerinden enerji maaliyetlerinde yılda yaklaşık 1,1 mio USD tasarruf ederek, elektrik tüketimimizin %80'ini temiz enerji kaynaklarından sağlamayı amaçlamaktayız.

Beklenen Haber Geldi! Batı Ege GYO'nun İlk İşlem Tarihi Belli Oldu! Beklenen Haber Geldi! Batı Ege GYO'nun İlk İşlem Tarihi Belli Oldu!

Yatırımımıza ilişkin yeni gelişmeler oldukça kamu ile paylaşılacaktır."