Özyaşar Tel ve Galvanizleme'nin Halka Arzı İçin Geri Sayım Başladı! Özyaşar Tel ve Galvanizleme'nin Halka Arzı İçin Geri Sayım Başladı!

Borsa İstanbul, yılın son haftasına olumsuz bir başlangıç yaparak endeksin 7400 puanın altına düşmesine neden oldu ve günlük kayıplar yaklaşık yüzde 2,5'e ulaştı. Haftalık bazda yaklaşık yüzde 8'e varan bir kayıp gözlenirken, aylık bazda performans yüzde 7,48 ekside gerçekleşti. Yeni haftaya girilirken, endeksin 8000 puanın üzerine çıkma olasılığı da azaldı.

Bugün Bank of America'nın alım ve satım işlemleri incelendiğinde, bankanın sabah saatlerinde alımlardan kaçındığı gözlendi. Bankanın sadece tek bir alım gerçekleştirmesi, kötü bir seyrin bir başka işareti olarak değerlendirilirken, yurt dışında Noel tatilinin etkisi de göz önüne alınıyor. Bankanın başka bir alımı olmamasına ek olarak, KOZAA kodlu hisseler yüzde 5 civarında kayıpla işlem görüyor. TSİ 13:30 sularında hisseler yüzde 4,45 düşüşle 40,34 lirada bulunuyor. Hisse, 5 Eylül gününde 75,65 lira ile rekor kırdıktan sonra 62 liraya geriledi. Ardından tekrar 70 liranın üzerine çıktı, ancak düşüş trendine girerek 40 lira seviyesine kadar geriledi.

Koza Madencilik hisseleri haftalık bazda yüzde 17'nin üzerinde kayıpla işlem görüyor. Aylık bazda yüzde 27,49 oranında değer kaybederken, yıllık bazda yüzde 26,16 oranında negatif performans sergiliyor.

Bugünkü BofA satışlarını incelediğimizde, büyük tutarlarda satış yapılmadığı dikkat çekiyor. Zarar yazan halka arz Avrupakent GYO hisselerinde büyük bir alım yaptıktan sonra bugün 1,5 milyon liralık bir satış gerçekleştirdiği görülüyor.

Editör: Burhanettin Ercuman