Borsa İstanbul bu 7 hissenin işlemlerini yasakladı!

30 Kasım tarihine kadar AKMGY paylarında açığa satışa ve kredili işlemler yasaklandı.

30 Kasım tarihine kadar TURGG paylarında brüt takas tedbiri getirildi. Hissede daha önce verilen açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbirleri bu tarihe kadar uzatıldı.

30 Kasım tarihine kadar VANGD paylarında emir iletim kanalları kısıtlanarak (internet emir yasağı ile) işlem görecektir. İlgili payda daha önce olan açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas, emir paketi ve tek fiyat işlem yöntemi tedbirleri bu tarihe kadar uzatıldı.

30 Kasım tarihine kadar BRKVY ve UZERB paylarında emir paketi tedbiri getirildi. (Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır.) İlgili payda hali hazırda olan açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri de bu tarihe kadar uzatıldı.

30 Kasım tarihine kadar ADEL ve EUKYO paylarında ek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri bu tarihe kadar uzatıldı.

1 Yılda %80 Kazandıran Enerji Devi! 1 Yılda %80 Kazandıran Enerji Devi!

Editör: Sekna Karaca