Bugün, Borsa İstanbul'da yatırımcıların yüzünü güldürecek dev bir gelişme yaşanıyor! 8 Temmuz 2024 itibarıyla, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında uygulanan kısıtlamalar tam üç hisse için sona eriyor. Bu kritik değişiklik, yatırımcıların daha geniş işlem yapma olanaklarına kavuşmalarını sağlayacak.

Denge Yatırım Holding A.Ş. (DENGE) hisselerinde uygulanan kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri artık tarih oldu! Bu hamle, DENGE hisselerinde işlem yapan yatırımcılara özgürlüğün kapılarını ardına kadar açıyor.

İhlas Yayın Holding A.Ş. (IHYAY) hisselerinde de devrim niteliğinde bir gelişme var: kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbirleri sona eriyor! İHYAY hisselerinde işlem yapanlar için bu kısıtlamaların kaldırılması, işlem hacmini patlatacak ve yatırımcıların rahat bir nefes almasını sağlayacak.

Dev Aracı Kurum 11 Hissede Hareket Bekliyor Dev Aracı Kurum 11 Hissede Hareket Bekliyor

Akenerji Elektrik Üretim A.Ş. (AKENR) hisselerinde ise kredili işlem yasağı kaldırılıyor. Bu, AKENR hisselerinde yatırım yapanlara kredili işlem yapabilme fırsatını geri getiriyor ve piyasada büyük bir hareketlilik yaratacak.

Bu tedbirlerin sona ermesi, ilgili hisselere olan ilgiyi artırarak piyasada büyük bir canlılık yaratacak. Yatırımcıların bu altın fırsatları değerlendirirken dikkatli olmaları ve stratejilerini piyasa dinamiklerine göre ayarlamaları önem taşıyor. Yasakların kalkması, işlem yapanlara yepyeni kazanç kapıları açarken, piyasada da dalgalanmalara neden olabilir.

Editör: Irmak Ezgi Aksoy