Son günlerde, kripto para piyasaları genellikle yatay seyir izlerken, bazı alternatif kripto paralarda büyük yatırımcıların işlem hacminde artış gözleniyor.

Bu artışlardan bazıları son 24 saat içinde Coinbase'e transfer edilen yüksek miktarda SHIB jetonları, Cardano piyasasındaki artan aktivite ve son günlerin popüler alternatif kripto paralarından biri olan Arbitrum (ARB) için keskin bir işlem hacmi artışı içeriyor.

Blockchain verilerine göre, üç anonim cüzdandan toplam $65,44 milyon değerinde SHIB, Coinbase'in cüzdanlarından birine gönderildi. SHIB transferlerinin net bir nedeni olmamasına rağmen, bir borsaya yapılan büyük miktarda kripto para transferi genellikle varlığın satış baskısı altında kalmasına sebep olur.

2023'te %60'a kadar değer kazanan Cardano (ADA), hala $0,4 direnç seviyesini kırmakta zorlanıyor. IntoTheBlock verilerine göre, Mart ayında 1 milyon ile 10 milyon ADA arasında tutan büyük yatırımcılar, 150 milyon ADA'lık $57 milyon değerinde satın aldılar, ki bazı uzmanlar bu yatırımcıların $0,4 direnç seviyesini kırmak için mücadele ettiklerini yorumluyorlar.

Mevcut aktivite artışı, Cardano blockchain ağına en büyük EVM'yi yapmayı hedefleyen bir projeye de atfedilebilir. Son zamanlarda, diğer blockchain platformlarını EVM sözleşmelerine bağlayan bir ağ olan Milkomeda, Nisan ayında Cardano kullanıcılarının EVM sözleşmeleri aracılığıyla Ethereum akıllı sözleşmelerine doğrudan erişim sağlayacağını duyurdu.

Bitcoin'den dev hedef ! Bitcoin'den dev hedef !

Son olarak, blockchain analiz platformu Lookonchain, büyük yatırımcıların ARB'deki işlem hacmini son günlerde artırdığını bildirdi ve bu da işlem hacminde %70'in üzerinde bir artışa neden oldu. Ethereum Layer-2 ağı, DAO yönetim modelinin kripto varlıklar çıkarılmasına karar vermesinin ardından ARB varlıklarını bir airdrop yoluyla dağıttı ve bu kripto dünyasında dikkat çekti. ARB'nin 24 saatlik işlem hacmi %70'in üzerinde artışla $1,1 milyona ulaştı ve piyasa değeri şu anda $1,5 milyar olarak, bu onu 38. en büyük kripto para haline getiriyor.

Shiba Inu Mucidi Konuştu: İşte Çarpıcı Gerçekler!

Editör: Burhanettin Ercuman