Bu 6 hissenin işlemleri borsada kısıtlandı 

EGPRO.E, ELITE.E, PRZMA.E ve SANFM.E Tedbir Geldi

Borsa İstanbul EGPRO.E, ELITE.E, PRZMA.E ve SANFM.E payları 02/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 01/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemleri yasakladı.

Tedbir Üstüne Tedbir Gelen Hisse

%700 Sermaye Tavanı Artışı SPK Onayında! %700 Sermaye Tavanı Artışı SPK Onayında!

Borsa İstanbul YAPRK.E paylarında 02/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 01/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

LINK Hissesinde Tedbir Furyası

Borsa İstanbul LINK.E payları 02/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 01/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Editör: Nida Türk