Bu hissede neler oluyor?  %2737 kar! Borsada bu hafta neredeyse bütün hisseler primli. Ancak bir hisse var ki tavan listesinde iki gündür başı çekiyor. Hissenin adı tanıdık değil. Çünkü 2 hafta önce şirketin adı değişti.

INGRM hisse senedi son zamanlarda tavan alıcılı işlem görmektedir ve son 4 günde %40 prim yapmıştır. Hisse senedinin tarihi zirvesi olan 437 TL'ye doğru ralli yapması da dikkat çekicidir. Şu anda 418 TL seviyesinde tavan fiyatında işlem görmektedir ve 26.848 lot alıcı bulunmaktadır.

INGRM hisse  son zamanlarda yüksek talep görmekte ve yatırımcıların odak noktasında oldu ilgi çekiyor.

Şirket 3 aylık bilançosunda 1.550.000 TL olan geçen seneki karını, 43.984.000. TL ye çıkartarak %2737 oranında karlılık artışı gerçekleştirmişti.

Bu karlılıkla paralel olarak 8 Mayıs günü %168 temettü veren şirket yatırımcıların yakın markajında.

KAP açıklaması:

Borsamız Ana Pazar'da işlem görmekte olan Ingram Micro Bilişim Sistemleri A.Ş.'nin mevcut "ARMDA" işlem kodu 01/06/2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere "INGRM" olarak değiştirilecektir.Borsamız Ana Pazar'da işlem görmekte olan ARMADA BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ticaret unvanının INGRAM MİCRO BİLİŞİM SİSTEMLERİ ANONİM ŞİRKETİ olarak değişmesi nedeniyle, bülten adı 29/05/2023 tarihinden itibaren INGRAM BILISIM olarak değiştirilecektir.

Savunma Sanayi Devi Afrika'ya Açıldı! İl Sözleşmesini Duyurdu! Savunma Sanayi Devi Afrika'ya Açıldı! İl Sözleşmesini Duyurdu!

Editör: Buse Nur Cinsoy