16 Haziran 2023 tarihinde Borsa İstanbul'da işlem gören ve "Al" sinyali veren 5 hisseyi sizler için listeledik. İşte o şirketler:

Yatırımcısını Perişan Eden Halka Arz Hissesi Yeni Şirket Kuruyor! Yatırımcısını Perişan Eden Halka Arz Hissesi Yeni Şirket Kuruyor!
  1. Sönmez Pamuklu (#SNPAM): Sönmez Pamuklu hissesi, teknik analize göre "Al" sinyali veren bir hisse olarak değerlendirilmektedir.

  2. Çan2 Termik (#CANTE): Çan2 Termik hissesi, teknik analizde olumlu bir gösterge göstererek "Al" sinyali veren hisseler arasında yer almaktadır.

  3. Yaprak Süt (#YAPRK): Yaprak Süt hissesi, teknik analiz açısından "Al" sinyali veren hisseler arasında bulunmaktadır.

  4. Atlantis Yatırım Holding (#ATSYH): Atlantis Yatırım Holding hissesi, teknik analize göre olumlu bir gösterge sergileyerek "Al" sinyali veren hisselerden biridir.

  5. Avrasya Gayrimenkul (#AVGYO): Avrasya Gayrimenkul hissesi, teknik analizde olumlu bir tablo çizerek "Al" sinyali veren hisseler arasında yer almaktadır.

"Al Göstergesi" terimi, teknik analizde kullanılan bir kavramdır ve bir finansal varlığın veya bir piyasanın belirli bir teknik göstergeye göre "al" sinyali verdiğini belirtir. Bu göstergeler, genellikle fiyat hareketlerini, trendleri veya momentumu değerlendiren matematiksel veya istatistiksel formüller veya yöntemlerdir.

Teknik analizde kullanılan birçok farklı al göstergesi bulunmaktadır ve her biri farklı hesaplama yöntemlerine, veri setlerine veya piyasa koşullarına dayanabilir. Hareketli ortalamalar, MACD (Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması), RSI (Göreceli Güç Endeksi), Stokastik Osilatör, Bollinger Bantları gibi yaygın kullanılan teknik göstergeler, al göstergesi olarak kullanılabilir.

Ancak, yatırım kararları alırken sadece bir tek göstergenin yanı sıra temel analiz ve diğer faktörleri de dikkate almak önemlidir. Tek bir göstergenin üzerine dayanmak riskli olabilir. Finansal piyasalarda işlem yaparken dikkatli bir şekilde araştırma yapmak, riskleri yönetmek ve bir yatırım stratejisi oluşturmak önemlidir.

Editör: Burhanettin Ercuman