(KMPUR) adlı şirket, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından iç kaynaklardan tamamen bedelsiz sermaye artırımı başvurusunun kabul edildiğini duyurdu. Şirket, bu artırım ile %100 oranında bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştireceğini belirtti.

Bu şirketten %566 bedelsiz ! Bu şirketten %566 bedelsiz !

KAP'a yapılan açıklama şu şekildedir:

"Şirketimiz, sermayesini tamamen iç kaynaklardan sağlayarak 243.100.000 TL'ye yükseltme amacıyla, ihraç edilecek 121.550.000 TL nominal değerli paylara ilişkin ihraç belgesinin onaylanması ve Esas Sözleşme'nin "Sermaye" başlıklı 6. maddesinin tadil edilmesi talebi ile Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurmuştur. Bu başvurumuz SPK tarafından onaylanmış olup, karar 03/08/2023 tarihli ve 2023/45 sayılı bülteninde yayımlanmıştır."

Kimteks Poliüretan Faaliyeti Nedir? Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1999 yılında kurulan bir şirkettir ve poliüretan sistemleri üretiminde faaliyet gösterir. Şirket, ayakkabı tabanları, esnek ve sert köpükler, polyester polioller, kaplamalar, yapıştırıcılar, mastikler ve elastomerler gibi beş ana ürün kategorisinde faaliyet gösterir.

Kimteks Poliüretan, Kimteks Kimya Tekstil Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.'nin bir iştirakidir ve Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi'nde modern tesislerinde üretim yapmaktadır. Aynı zamanda Kimpur markası altında Türkiye'nin ilk yerli poliüretan sistem evi olarak tanınır ve inovatif ve sürdürülebilir kimyasal çözümler sunar.

Editör: Burhanettin Ercuman