Borsa İstanbul’da temettü heyecanı 26 Haziran 2024 Salı günü doruğa çıkıyor. Bu tarihte, Kuzey Boru A.Ş. (KBORU) ve Escar Turizm Taşımacılık Ticaret A.Ş. (ESCAR) hissedarlarına yönelik temettü ödemeleri gerçekleştirilecek.

Kuzey Boru A.Ş. (KBORU), yatırımcılarına hisse başına brüt 0,5274905 TL temettü ödeyecek. Vergi kesintileri sonrasında net temettü tutarı ise 0,4747414 TL olacak. Şirketin temettü verimi ise %0,48 olarak hesaplandı. Bu ödeme, Kuzey Boru hissedarları için önemli bir kazanç fırsatı sunuyor.

Dev Bedelsiz! 100 lot 1909 lot olacak! Dev Bedelsiz! 100 lot 1909 lot olacak!

Escar Turizm Taşımacılık Ticaret A.Ş. (ESCAR) ise birinci taksit temettü ödemesi ile gündeme geliyor. Escar, hissedarlarına hisse başına brüt 1,1500 TL ve net 1,035 TL temettü dağıtacak. Şirketin temettü verimi %0,71 olarak belirlenmiş durumda. Bu ödeme, Escar hissedarları için cazip bir yatırım getirisi sağlayacak.

Her iki şirketin de temettü ödemeleri, 26 Haziran 2024 tarihinde hissedarların hesaplarına geçecek. Bu gelişme, yatırımcılar arasında büyük bir ilgi uyandırdı ve hisselerde hareketliliği artırdı. Temettü ödemeleri, şirketlerin yatırımcılarına olan güvenini pekiştirirken, hissedarlarına da ek kazanç sağlama fırsatı sunuyor.

Kuzey Boru ve Escar Turizm, temettü ödemeleri ile yatırımcılarına değer katmaya devam ediyor. Bu ödemeler, Borsa İstanbul’da yatırımcıların yüzünü güldürecek önemli gelişmeler arasında yer alıyor. Hissedarlar, 26 Haziran tarihinde hesaplarına geçecek temettü ödemelerini sabırsızlıkla bekliyor.

Editör: Feriha Bahçuvan