CW Enerji'den 143.600.773,48TL'ik anlaşma!

CW Enerji şirketi ile müşterisi MY Ticaret ve Medikal Anonim Şirketi arasında Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği'nin 5. maddesinin 1.h fıkrası kapsamında,  CW Enerji  tarafından geliştirilmesi devam eden arazi tipi güneş enerjisi santralinin KDV Hariç 4.950.846,00 USD(Sözleşme imza tarihi itibariyle bu tutar, TCMB Döviz alış TL/USD kuru ile KDV hariç toplam 143.600.773,48TL'dir.) bedelle satışına ilişkin sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme kapsamında söz konusu santralin 2024 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır. 

Banka Hissesine Hedef Fiyat! Banka Hissesine Hedef Fiyat!

CW Enerji Mühendislik Hakkında:

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., Tarık Sarvan tarafından 2010 yılında Antalya’da kurulmuştur. Sarvan, Almanya’da yer alan 3 bin metrekarelik fabrikanın kapasitesini 45 bin metrekareye çıkararak fotovoltaik bir enerji üretim firmasına dönüştürmüştür. Firmanın yıllık 1,8 gigavatlık (GW) güneş paneli üretim kapasitesi  bulunmaktadır.

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş güneş enerji santrallerinin yatırım danışmanlığı, projelendirme, sistem tasarımı, lisans alımı ve işletme gibi alanlarda hizmet vermektedir. Şirket endüstriyel kurulumların yanı sıra evsel çatı kurulumlarında da uygun çözümler sunmaktadır. Bu çözümler arasında güneş enerjili sulama ve kamera sistemleri, LED aydınlatma sistemi, elektrikli araç şarj istasyonları ve akü destekli sistemler yer almaktadır. 

CW Enerji’nin temel amacı enerji ihtiyacını temiz kaynaklarla karşılamak, güneş enerjisinin kullanımını yaygınlaştırmak ve gelecek nesillere yaşanabilir bir doğa bırakmaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için güneş enerjisi panelleri, rüzgar enerjisi türbinleri ve diğer yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapmaktadır.

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., 26-27-28 Nisan 2023 tarihlerinde hisse başına 108,60 TL fiyatla QNB Finansinvest liderliğinde halka arz edilmiştir. CW Enerji hisse kodu CWENE olup Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Şirket BİST Hizmetler, BİST Katılım Tüm, BİST Antalya, BİST Halka Arz, BİST Yıldız, BİST Tüm-100, BİST Tüm ve BİST Elektrik endekslerinde yer almaktadır.

Editör: Sekna Karaca