Yatırımcısını Perişan Eden Halka Arz Hissesi Yeni Şirket Kuruyor! Yatırımcısını Perişan Eden Halka Arz Hissesi Yeni Şirket Kuruyor!

CW Enerji'den yatırımcısına  2.442.432 dolarlık güzel haber!

CW Enerji Mühendislik şirketi ile Modavizyon Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi arasında imzalanan 20.03.2023 Tarihli 2.442.432,00 USD (İkiMilyonDörtYüzKırkİkiBinDörtYüzOtuzİkiAmerikanDoları) toplam bedelli sözleşmeler kapsamında, Edirne ve Tekirdağ illerinde yer alan iki adet çatı tipi güneş enerjisi santrali projesinin ilgili resmi kurum tarafından kabulü yapılarak devreye alınmıştır ve santraller elektrik üretimine başlamıştır.

CW Enerji Mühendislik Hakkında:

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., Tarık Sarvan tarafından 2010 yılında Antalya’da kurulmuştur. Sarvan, Almanya’da yer alan 3 bin metrekarelik fabrikanın kapasitesini 45 bin metrekareye çıkararak fotovoltaik bir enerji üretim firmasına dönüştürmüştür. Firmanın yıllık 1,8 gigavatlık (GW) güneş paneli üretim kapasitesi  bulunmaktadır.

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş güneş enerji santrallerinin yatırım danışmanlığı, projelendirme, sistem tasarımı, lisans alımı ve işletme gibi alanlarda hizmet vermektedir. Şirket endüstriyel kurulumların yanı sıra evsel çatı kurulumlarında da uygun çözümler sunmaktadır. Bu çözümler arasında güneş enerjili sulama ve kamera sistemleri, LED aydınlatma sistemi, elektrikli araç şarj istasyonları ve akü destekli sistemler yer almaktadır. 

CW Enerji’nin temel amacı enerji ihtiyacını temiz kaynaklarla karşılamak, güneş enerjisinin kullanımını yaygınlaştırmak ve gelecek nesillere yaşanabilir bir doğa bırakmaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için güneş enerjisi panelleri, rüzgar enerjisi türbinleri ve diğer yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapmaktadır.

Editör: Sekna Karaca