Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir), 20 Mart 2024'te gerçekleştirdiği Yönetim Kurulu toplantısında, 2023 yılı içerisinde elde edilen faaliyet kârından hissedarlara dağıtılacak temettü miktarına dair önemli bir karar aldı.

Halk Yatırım PGSUS İçin AL Tavsiyesinde Bulundu!! Halk Yatırım PGSUS İçin AL Tavsiyesinde Bulundu!!

Toplantıda yapılan açıklamaya göre, Erdemir'in geçtiğimiz yıl gösterdiği performansın sonucunda, kar dağıtım planı aşağıdaki gibi belirlendi. Temettü ödemeleri, şirketin mali sağlığı ve gelecekteki nakit akışı dikkate alınarak, Yıllık Olağan Genel Kurul'un ardından Yönetim Kurulu tarafından kesinleştirilecek ve tüm hissedarlara bir defada yapılacak.

Detaylı plana göre, A ve B hisse senetleri sahiplerine, her 1 TL nominal değer için brüt 0,500000 TL temettü ödenecek. Vergi kesintileri sonrası net temettü miktarı ise her iki hisse grubu için de 1 TL nominal değer başına 0,450000 TL olarak hesaplandı. Bu oran, nominal değer başına %45 net temettü dağıtımı anlamına geliyor.

Erdemir'in bu ödeme stratejisi, 28 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda hissedarların onayına sunulacak.

Editör: Bengüsu Ogelman