Derlüks Yatırım Holding A.Ş., %100 bağlı ortaklığı Emiliano Zapata Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile %45 iştiraki olan Toprak Yenilenebilir Enerji Sanayi Ticaret A.Ş. arasındaki birleşme işlemlerinin tamamlandığını duyurdu.

KAP Açıklaması:

"%100 bağlı ortaklığımız Emiliano Zapata Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile %45 iştirakimiz Toprak Yenilenebilir Enerji Sanayi Ticaret A.Ş.'nin birleşme işlemleri bugün itibarıyla tamamlanmış olup, resmi kurumlar tarafından tescil edilmiştir.

Bu işlemlerle birlikte bağlı ortaklığımızın ünvanı Soho Giyim ve Enerji A.Ş. olmuştur.

Kamuoyu ve yatırımcıların bilgisine sunarız.

Yıl Başından İtibaren Türkiye'ye Gelen Doğrudan Yatırım Miktarları? Yıl Başından İtibaren Türkiye'ye Gelen Doğrudan Yatırım Miktarları?

Saygılarımızla,"

Derlüks Yatırım Holding Ne İş Yapar?

Derlüks Yatırım Holding A.Ş. (Derlüks, Holding, Ortaklık, Şirket), asıl olarak 2002 yılında deri konfeksiyon sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulmuş olup, 2021’da gerçekleştirdiği esas sözleşme değişikliğiyle Yatırım Holding statüsüne kavuşmuştur.

Derlüks Yatırım Holding Anonim Şirketi esas sözleşmesinde yer alan amaç ve konusu kapsamları içinde, %100 bağlı ortaklığı olan Emiliano Zapata Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Zapata Giyim) ile giyim eşyaları üretimi ve pazarlamasına, yine %100 bağlı ortaklığı olan Vizyon Global Tüketim Malzemeleri Pazarlama Sanayi Ticaret A.Ş. (Vizyon Pazarlama) ile gıda ve gıda dışı tüketim malları dağıtım ve pazarlamasına, %45 iştiraki olan Toprak Yenilenebilir Enerji Sanayi Ticaret A.Ş. (Toprak Enerji) ile yenilenebilir enerji üretimine odaklanmıştır.

Editör: Bengüsu Ogelman