Dev Sanayi Şirketi Toplu İşçi Çıkardı ! 

MONDİ TURKEY OLUKLU MUKAVVA KAĞIT VE AMBALAJ SANAYİ A.Ş. (MNDTR)  Kamuoyu Aydınlatma Platformunda yaptığıı açıklamaya göre İzmir Kemalpaşa Fabrikasındaki faaliyetlerin durdurulmasına, Şirketin başka işyerlerinde görevlendirilmesi mümkün olmayan çalışanların iş akitlerine son verilmesine karar vermişti.

Bu kapsamda 30.09.2023 tarihi itibariyle İzmir Kemalpaşa Fabrikasının faaliyetleri durdurulacak ve 31.10.2023 tarihi itibariyle 76 çalışanın iş akdine son verilecek. İş akdine son verilecek çalışanlara ödenecek kıdem ve ihbar tazminatı toplamı 25.434.426 TL olacak.

  Çalışanların ile gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda 24 çalışanın ise şirketin farklı fabrikalarında görev almalarına karar verilmiş.

Şirketin açıklaması ise şu şekilde:

''24.07.2023 tarihli özel durum açıklamasında belirtildiği üzere İzmir Kemalpaşa Fabrikasındaki faaliyetlerin durdurulmasına, Şirketimizin başka işyerlerinde görevlendirilmesi mümkün olmayan çalışanların iş akitlerine son verilmesine karar verilmişti.

Bu kapsamda 30.09.2023 tarihi itibariyle İzmir Kemalpaşa Fabrikamız faaliyetleri durdurulacak ve 31.10.2023 tarihi itibariyle 76 çalışanın iş akdine son verilecektir. İş akdine son verilecek çalışanlara ödenecek kıdem ve ihbar tazminatı toplamı 25.434.426 TL olacaktır.

  Çalışanlarımız ile gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda 24 çalışanın ise Şirketimizin farklı fabrikalarında görev almalarına karar verilmiştir.

Söz konusu kapanış nedeniyle İzmir Kemalpaşa Fabrikasına  daha önce yapılması planlanan ve kamuya duyurulan yatırımların gerçekleşmesi mümkün olmayacaktır.

Şirketimize en üst düzeyde fayda sağlamak amacıyla İzmir Kemalpaşa Fabrikamızda bulunan bir kısım makine ve teçhizat ile söz konusu tesisimiz bulunduğu gayrimenkulün satışı değerlendirilmektedir. Söz konusu gayrimenkul ve makinelerin satışı halinde durum ayrı bir özel durum açıklaması ile yatırımcılarımıza duyurulacaktır.

A1 Portföy Yüklü miktarda AGROT Hissesi Alımı Gerçekleştirdi A1 Portföy Yüklü miktarda AGROT Hissesi Alımı Gerçekleştirdi

Saygılarımızla''