Coca-Cola İçecek A.Ş. (CCOLA), merkezi Türkiye'de bulunan bir şirkettir ve Türkiye, Pakistan, Orta Asya ve Orta Doğu'da alkolsüz içeceklerin üretimini ve dağıtımını yapmaktadır.

Şirketin özkaynakları ile ödenmiş sermayesi arasındaki oran, bedelsiz sermaye artırımı potansiyeli ile birlikte yüzde 10,965 olarak hesaplandı.

Bu Hisse 1 Ayda %325 Yükseldi! Bu Hisse 1 Ayda %325 Yükseldi!

Bu rakam, şirketin özkaynaklarını artırarak ödenmiş sermayesini neredeyse 110 katına çıkartabileceği anlamına gelmektedir. Yani 100 lotu olan bir yatırımcı 1165 Lota sahip olabilir. Bedelsiz potansiyeli şirketin bedelsiz sermaye artırımı yapacağı anlamına gelmemektedir.  

Bu da şirketin büyüme ve genişleme potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu göstermektedir. Coca-Cola İçecek A.Ş., bu büyüme fırsatını kullanarak daha fazla pazarda varlık gösterme ve müşterilerine daha geniş bir ürün yelpazesi sunma şansına sahip olabilir. 

Bedelsiz Potansiyel Nedir ?

Bedelsiz potansiyel yüksek hisseler, bedelsiz sermaye artışı ve bir şirketin mevcut hissedarlarına ilave pay senedi sunan bir sermaye artışı yöntemidir. Bu işlem, hissedarların ellerindeki hisse senetlerine herhangi bir ödeme yapmadan yeni hisselerin tahsis edilmesini sağlar.

Şirketler, büyüme hedeflerini gerçekleştirmek, yeni pazarlara girmek, yeni ürünler geliştirmek veya mevcut operasyonları genişletmek için sermaye artırma yoluna gidebilirler. Aynı zamanda, şirketler finansal yapılarını güçlendirmek amacıyla sermaye artırımına başvurabilirler.
 

Bedelsiz Potansiyel Nasıl Hesaplanır ?

''BEDELSiZ_POTANSİYELi = (Özkaynaklar – Ödenmiş Sermaye)/Ödenmiş Sermaye'' şeklinde hesaplanır.