1998’den bu yana faaliyet gösteren Konya merkezli, 25 yıllık deneyime sahip Yıldız Profesyonel Kozmetik Kimya A.Ş. konkordato ilan etti. 8 farklı markayı bünyesinde bulunduran firma, geniş bir ürün yelpazesiyle 100’den fazla ürün üretebilecek bir kapasiteye sahip. Ayrıca, çok sayıda ülkeye ihracat yapma imkanına da sahip olan firma, sektörde önemli bir konumda bulunuyordu.

Genşleyen ekonomik sıkıntılar, büyük firmaları zor durumda bırakıyor. Nakit akışındaki zorluklar, Türkiye’deki şirketlerin iflasında ana etken haline geldi. Son dönemde faiz oranlarının yüksek seviyelere çıkmasıyla bankaların kredi verme olanakları da kısıtlandı. Kredi alan şirketler ise yüksek faiz yükleri altında sıkıntı yaşıyorlar. Bu durumda büyük şirketler iflaslarını duyurmaya başladılar.

Enerji Hissesi Karını 8 Kat Düşürdü! Enerji Hissesi Karını 8 Kat Düşürdü!

Konya’da uzun yıllardır faaliyet gösteren dev bir kozmetik şirketi, konkordato ilan ettiğini duyurdu. Yıldız Kozmetik Kimya Anonim Şirketi, 1998 yılında kurulduğundan beri sektörde yer alıyor. Konya’daki tesislerinde 50 kişiyi istihdam eden şirket, 100’den fazla ürün üretiyor. (paraanalaiz)

Konya 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nden yapılan konkordato duyurusuna göre:

“Yıldız Profesyonel Kozmetik Kimya A.ş. (V.N. 9651525568) için konkordato davası açıldı ve mahkeme tarafından 23/11/2023 tarihinde alınan kararla, şirkete geçici olarak 3 ay mühlet verildi ve mali müşavir Abdulkadir Çetin geçici konkordato komiseri olarak atanmıştır. İİK’nun 288. maddesi uyarınca, geçici mühlet kararına itiraz etmek isteyen alacaklıların, ilandan itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçe ile mahkemeye başvurabilecekleri ve konkordato talebinin reddini talep edebilecekleri bildirildi.”

Editör: Nida Türk