Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (GESAN), RÖNESANS ENERJİ ÜRETİM İNŞAAT SAN. VE TİC. A.Ş.'nin iştiraki AŞİYAN ENERJİ ÜRETİM İNŞAAT SAN. VE TİC. A.Ş.'nin Çorum, Sivas ve Malatya şehirlerinde bulunan Rüzgâr Enerjisi Santralleri için düzenlenen "Trafo Merkezi Yapımı İşi ve Elektrifikasyon İşleri" teklif sürecinde en uygun teklifi verdiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi. Şirket, teklifin güncel döviz kuruyla 13.389.765 USD'ye, Türk Lirası cinsinden ise 389.374.365 TL'ye karşılık geldiğini belirtti.

AŞİYAN ENERJİ ÜRETİM İNŞAAT SAN. VE TİC. A.Ş. ile şu anda sözleşme görüşmelerine başlandığı kaydedilen açıklamada, sözleşmenin imza aşaması ile ilgili detaylı bilgilendirmenin daha sonra yapılacağı ifade edildi.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda Yaptığı Açıklama:

Şirketimiz, RÖNESANS ENERJİ ÜRETİM İNŞAAT SAN. VE TİC. A.Ş.'nin iştiraki AŞİYAN ENERJİ ÜRETİM İNŞAAT SAN. VE TİC. A.Ş.'nin Çorum, Sivas ve Malatya şehirlerinde bulunan Rüzgâr Enerjisi Santrallerine ‘'Trafo Merkezi Yapımı İşi ve Elektrifikasyon İşleri'' için almış olduğu tekliflerden 13.389.765 -USD bedel ile en uygun teklifi vermiştir. (Güncel baz USD/TL kuru ile teklif bedeli 389.374.365, -TL'dir.)

AŞİYAN ENERJİ ÜRETİM İNŞAAT SAN. VE TİC. A.Ş. ile sözleşme görüşmelerine geçilmiştir.

Sözleşme imza aşaması ile ilgili tekrar bilgilendirme yapılacaktır.

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

Sanayi Şirketinden %300'lük Bedelsiz Kararı! Sanayi Şirketinden %300'lük Bedelsiz Kararı!
Editör: Abdurrahman Zougari