%400 Bedelsizin Tarihi Belli Oldu! %400 Bedelsizin Tarihi Belli Oldu!

Borsada da hissesindeki artış hareketleri ile dikkat çeken elektrik şirketi milyon dolarlık ihale sonucunu duyurdu!

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve TicA.Ş. (GESAN), bugün ismi sıkça anılan şirketlerden oldu. Borsada da hisselerinin hareketliliği ile sıkça adı anılan GESAN, bu kez milyon dolarlık bir ihale sonucu ile dikkatleri çekti.

Trakya Elektrik Dağıtım A. Ş. tarafından yapılan "Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne illeri Şönt (endüktif) Reaktör Temin ve Kurulum" konulu ihalelere giren Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Tic. A. Ş. (GESAN), en iyi teklifi vererek ihaleyi aldı. GESAN, ihale sonucunu Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) duyurdu.

İhalelerin toplam bedeli KDV olmadan 1.789.984 Amerikan Doları oldu. Güncel dolar kuru baz alınarak bakıldığında ihalelerin toplam bedeli KDV hariç 49.618.355 Türk Lirası  oldu.

Şirketin KAP Duyurusu

Şirketimiz, TRAKYA ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. tarafından 10/10/2023 tarihinde gerçekleştirilen ‘' TEKİRDAĞ-KIRKLARELİ-EDİRNE İLLERİ ŞÖNT (ENDÜKTİF) REAKTÖR TEMİN VE KURULUM'' konulu ihalelere girmiş ve en avantajlı fiyat vererek ihalelerde 1. olmuştur. İhalelerin toplam bedeli KDV hariç 1.789.984, -USD'dir. (Birmilyonyediyüzseksendokuzbindokuzyüzseksendört, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ihalelerin toplam bedeli KDV hariç 49.618.355, -TL'dir.)

İhaleler ile ilgili gelişmeler, kamuoyu ve yatırımcılarımıza bildirilecektir.

Saygılarımızla,

GESAN Hisse

Editör: Zeynep Nur Özdemir