Naturel Holding Anonim Şirketi, enerji sektöründeki ağırlığını hissettiren yeni bir adımla piyasaların dikkatini çekti. Şirket, Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. hisselerinde önemli bir alım işlemi gerçekleştirdiğini duyurdu. Bu alım işlemiyle birlikte Naturel Holding'in şirketteki pay oranı ve oylama hakları anlamlı bir şekilde yükseltildi. İşte yapılan alım işleminin ayrıntıları:

%400 Bedelsizin Tarihi Belli Oldu! %400 Bedelsizin Tarihi Belli Oldu!

Yapılan İşlemin Detayları

15 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşen alım işlemiyle ilgili olarak Naturel Holding açıklaması yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Açıklamaya göre şirket, söz konusu tarihte, her biri 21 Türk Lirası fiyat aralığından olmak üzere toplamda 668.457,19 TL nominal değere denk gelen hisse satın aldı. Naturel Holding'in bu stratejik adımıyla Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.'deki payları ve oy hakları %4.011 seviyesine ulaşmış oldu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan resmi açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"15/04/2024 - 15/04/2024 tarihinde ESENBOĞA ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. payları ile ilgili olarak 21 - 21 TL fiyat aralığından 668.457,19 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 0 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ESENBOĞA ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 15/04/2024 tarihi itibariyle %4,011 sınırına ulaşmıştır/aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır."

Naturel Holding'in Enerji Sektöründeki Rolü

Naturel Holding, bu son hamlesiyle enerji alanında daha baskın bir konuma gelmeyi hedefliyor. Özellikle yenilenebilir enerji ve sürdürülebilir kaynaklar konusundaki yatırımlarıyla tanınan şirket, alım işlemleriyle beraber pazar payını ve sektördeki etkinliğini genişletiyor. Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. gibi yenilikçi ve potansiyeli yüksek şirketlerle olan ilişkisini güçlendirerek uzun vadede rekabetçi avantajlar elde etmeyi amaçlayan Naturel Holding, enerji sektöründe dikkatle izlenen bir aktör haline geliyor.

Editör: Ceyda Güven