Borsada en çok konuşulan ve dikkat çeken hisselerde enerji hisseleri başı çekiyor. Belki alanları gelişime ve ilerlemeye açık bulunuyor belki de piyasası getiri olarak çok görülüyor. Sebep ne olursa olsun enerji hisseleri yatırımcılar için çok dikkat çeken hisseler.

Bu durum enerji sektöründeki hareketlilik, enerji fiyatlarındaki değişikliklere veya sektöre ilişkin haberlere dayalı olabilir. Enerji şirketlerinin faaliyet sonuçları, enerji politikaları ve uluslararası enerji piyasalarındaki gelişmeler gibi faktörler, bu tür hisselerin değerini etkileyebiliyor.

YEOTK ve KONTR hisselerinin tavan fiyattan işlem görmesi, bu hisselere olan talebin yüksek olduğunu gösteriyor. Özellikle enerji sektörü hisselerinin yükselişe geçmesi, sektöre yönelik ilgi ve beklentilerin arttığının bir işareti olabilir.

İşte bugünün borsada adından söz ettiren o hisseleri:

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (GESAN)

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR)

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR)

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALFAS)

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK)

Astor Enerji A.Ş. (ASTOR)

Bu ortak 79.350.000 adet hisse sattı! Bu ortak 79.350.000 adet hisse sattı!

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş (SAYAS)

Enerjisa Enerji A.Ş. (ENJSA)

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş. (ORGE)

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş (BRLSM)

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE)

KONTR 

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR), bir önceki işlem gününde 292,9 TL seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. Bugün tavan fiyattan işlem gören hisse 316,40 TL seviyesinde işlem görüyor.

YEOTK 

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK)’nin hisseleri bir önceki işlem gününde 226,7 TL seviyesinden kapanış yaptı. Bugün tavan fiyattan 247,50 TL seviyesinde işlem görüyor.

ALFAS 

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALFAS) hisseleri bir önceki işlem gününde 136,2 TL seviyesinden kapandı. Bugün ise yüzde 3,96 oranında artış yapan hisse 141,60 TL seviyesinde işlem görüyor.

ASTOR 

Astor Enerji A.Ş. (ASTOR)’nin hisseleri bir önceki işlem gününde 123 TL seviyesinden kapandı. Bugün yüzde 3,90 oranında artış kaydeden hisse 127,80 TL seviyesinde işlem görüyor.

SAYAS 

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş (SAYAS)’nin hisseleri bir önceki işlem gününde 120,7 TL seviyesinden kapanış yapmıştı. Bugün ise yüzde 9,61 oranında artışla hisse, 132,30 TL seviyesinde işlem görüyor.

GESAN 

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (GESAN) bir önceki işlem gününü 91,85 TL seviyesinden kapattı. Bugün ise günü yüzde 4,08 oranında artış kaydeden hisse 95,60 TL seviyesinde işlem görüyor.

EUPWR 

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR)’nin hisseleri bir önceki işlem gününde 207 TL seviyesinden kapanış yaptı. 10 Ekim Salı günü ise yüzde 5,89 oranında artış kaydeden hisse 219,20 TL seviyesinde işlem görüyor.

ENJSA 

Enerjisa Enerji A.Ş. (ENJSA)’nin hisseleri bir önceki işlem gününde 49,66 TL seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. Bugün yüzde 1,49 oranında artış yaparak hisse, 50,40 TL seviyesinde işlem görüyor.

ORGE 

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş. (ORGE)’nin hisseleri bir önceki işlem gününde 59,9 TL seviyesinden kapanış yaptı. Bugün yüzde 4,84 oranında artış kaydeden hisse 62,80 TL seviyesinde işlem görüyor.

BRLSM

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş (BRLSM)’nin hisseleri bir önceki gün 34,7 TL seviyesinden kapanış gerçekleştirmişti. Bugün ise yüzde 3,86 oranında artış yakalayan hisse 36,04 TL seviyesinde işlem görüyor.

CWENE

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE)’nin hisseleri bir önceki işlem gününde 363 TL seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. Bugün yüzde 4,38 oranında artış kaydeden hisse 378,90 TL seviyesinde işlem görüyor.