%400 Bedelsizin Tarihi Belli Oldu! %400 Bedelsizin Tarihi Belli Oldu!

NATUREL YENİLENEBİLİR ENERJİ TİCARET A.Ş. (NATEN) yeni anlaşmasını duyurdu!

Şirket güneş enerji santralleri anahtar teslimi müteahhitlik faaliyetleri kapsamında, Eskişehir ve Gebze'de bulunan plastik fabrikalarının elektrik ihtiyaçlarını karşılamak üzere Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. ile Güneş Plastik Kalıp Sanayi Ve Ticaret A.Ş. arasında "Anahtar Teslim Arazi Tipi Öztüketim Güneş Enerji Santrali" kurulumu sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

 Söz konusu yatırım ile güneş enerjisinden elektrik üretimi sağlanırken aynı zamanda karbon emisyonunun azalmasına da büyük katkıda bulunulacak.

Sözleşme bedeli KDV hariç 2.550.548,00 USD (72.196.576,85 TL) olduğunu kamuya bildirdi.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda yaptığı açıklama:

Şirketimizin güneş enerji santralleri anahtar teslimi müteahhitlik faaliyetleri kapsamında, Eskişehir ve Gebze'de bulunan plastik fabrikalarının elektrik ihtiyaçlarını karşılamak üzere Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. ile Güneş Plastik Kalıp Sanayi Ve Ticaret A.Ş. arasında "Anahtar Teslim Arazi Tipi Öztüketim Güneş Enerji Santrali" kurulumu sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu yatırım ile güneş enerjisinden elektrik üretimi sağlanırken aynı zamanda karbon emisyonunun azalmasına da büyük katkıda bulunulacaktır. Sözleşme bedeli KDV hariç 2.550.548,00 USD'dir (72.196.576,85 TL+KDV).

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.

NATUREL YENİLENEBİLİR ENERJİ TİCARET A.Ş. (NATEN) Kimdir Ne ? Yapar?

Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş., yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet gösteren Türkiye merkezli bir şirkettir.

Şirket dört iş alanında hizmet vermektedir: elektrik üretimi, saha hazırlama anketleri ve testleri, fizibilite çalışmaları, yasal destek, proje tasarımı ve mühendisliği, anahtar teslimi kurulum ve tesis bakımı; bunların yanı sıra yenilenebilir enerji sistemlerinin geliştirilmesi için ölçüm, rüzgar, güneş ve deniz kontrol ve ölçüm istasyonlarının geliştirilmesi; yeni teknolojilerde; dalga enerjisi, hidrojen enerjisi, biyokütle, karbon yakalama ve depolamanın yanı sıra konsantre güneş enerjisi sistemleri içindeki araştırma ve geliştirme faaliyetlerine odaklanan ve güç istasyonları ve dağıtım hatlarının yanı sıra trafo merkezlerinin tasarım, mühendislik ve hizmete alınmasını destekleyen çözümler sunmaktadır.

Editör: Abdurrahman Zougari