Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALFAS), 6 Aralık 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirimde, Yunanistan'da yerleşik bir şirketin paylarının tamamını devralma kararı aldığını duyurdu.

Yönetim Kurulu, bugünkü toplantısında Golden Solar Single Member I.K.E adlı şirketin güneş enerjisi üretimi ve satışı faaliyetlerini gerçekleştirdiği Yunanistan'daki hisselerini devralma kararı aldığını bildirdi.

Golden Solar Single Member I.K.E, 500 kWe güce sahip bir güneş enerji santraline sahip olduğunu paylaştı.

Devralma işlemi tamamlandıktan sonra detaylar kamuya açıklanacak ve Alfa Solar Enerji, Yunanistan pazarına giriş yapmış olacak.

Şirket, orta ve uzun vadede Yunanistan pazarında büyümeyi hedefleyerek, yenilenebilir enerji sektöründeki varlığını genişletmeye yönelik adımlar atmakta.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda Yaptığı Açıklama:

Şirketimizin orta vadede gerçekleştirmeyi planladığı ve toplamda 1 GW kurulu güce sahip yenilenebilir enerji santral yatırımı hedefi doğrultusunda Yönetim Kurulumuz bugün tarihli toplantısında;

Yunanistan'da yerleşik, güneş enerjisinden elektrik üretimi ve satışını gerçekleştiren ve bünyesinde 500 kWe güce sahip güneş enerji santrali bulunduran Golden Solar Single Member I.K.E unvanlı şirketin hisselerinin tamamının devralınmasına ilişkin karar verilmiştir. Devralmanın tamamlanmasına müteakip devire ilişkin detaylar kamu ile paylaşılacaktır. Golden Solar Single Member I.K.E unvanlı şirketin devralınmasıyla birlikte Yunanistan pazarına girecek olan Şirketimiz, orta-uzun vadede bu pazar içerisinde büyümeyi hedeflemektedir.

Turkcell 525.000.000 Dolar'lık Satışı Hakkında Açıklama Yaptı! Turkcell 525.000.000 Dolar'lık Satışı Hakkında Açıklama Yaptı!
Editör: Abdurrahman Zougari