Say Yenilenebilir Enerji (SAYAS) yurt dışında yeni iş anlaşmasını duyurdu.

Petrol Ve Sanayi Devi Milyon Euro'luk Yeni Yatırımını Duyurdu! Petrol Ve Sanayi Devi Milyon Euro'luk Yeni Yatırımını Duyurdu!

Portekiz’de faaliyet gösteren A.Vieira Alves Metalomecânica, S.A. unvanlı şirket ile 850.188 euro tutarında anlaşma imzalandı.

Şirket böylelikle Portekizde yeni bir müşteri kazandığını belirtti.

Yapılan anlaşmanın Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SAYAS) cirosuna olumlu katkı vermesi bekleniyor.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda Yaptığı Açıklama:

Bilindiği üzere şirketimizin rüzgar enerjisi endüstrisi sektöründe ve diğer faaliyet alanlarında satış ve pazarlama çalışmaları kesintisiz olarak sürdürülmektedir.

Bu çerçevede Şirketimiz tarafından Vieira Alves Metalomecânica, S.A. ticaret unvanlı müşterimize verilen teklifler onaylanmış bulunmaktadır. Konu üretimlerimiz müşterimizin Portekiz'de yerleşik üretim tesislerine sevk edilecektir.  Tekliflerin toplam tutarı 850.188 EUR olup teslimlerin 2024 yılı ilk çeyrek içerisinde tamamlanması beklenmektedir.

Böylelikle şirketimiz Portekiz'de yeni bir müşteri kazanmıştır.

Teklif verme sürecine ilişkin içsel bilginin açıklanması Yönetim Kurulumuzun sırasıyla 29/9/2023 tarih ve 2023/44 sayılı Kararı aracılığıyla ertelenmiştir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla duyurulur.

Say Yenilenebilir Enerji (SAYAS) Ne Yapar?

Say Yenilenebilir Enerji (SAYAS)  yenilenebilir enerji ekipmanları alanında rüzgar kuleleri için iç donanımlar ile rüzgar türbin jeneratörleri için kutup paketleri ve havalandırma üniteleri imal etmektedir. Şirket bu ürünlerin satışını hem iç piyasaya hem de ihracat pazarlarına gerçekleştirmektedir.

Editör: Abdurrahman Zougari