Geçen yılın Mayıs ayında halka arz edilen CW Enerji, yenilenebilir enerji sektöründeki yatırımlarına devam ederek Durteks İnşaat Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile gerçekleştirdiği 5.1 milyon dolar bedelli sözleşme kapsamında Uşak ilindeki arazi tipi güneş enerjisi santrali projesini tamamladı. Şirketin resmi kurum tarafından kabul edilen proje, elektrik üretimine başladı.

Milyonluk Sermaye Artırımı Heyecanı! Milyonluk Sermaye Artırımı Heyecanı!

CW Enerji, pek çok iş birliği ve yatırım ile sektörde önemli bir oyuncu haline gelirken, geçtiğimiz günlerde 2.1 milyon dolar değerinde güneş paneli siparişi duyurusu yapmıştı. Halka arz edildiği 108,6 TL fiyatın üzerine çıkarak 421 TL'ye kadar yükselen enerji devi, son çeyrekte borsadaki satışların etkisiyle hisse senedi değerinde düşüş yaşadı ve 227 TL'ye kadar geriledi.

Haftanın son işlem gününde CWENE hisse senedi, yüzde 1,3'e yakın bir yükselişle 279 TL seviyesinden işlem görüyor. Şirketin yenilenebilir enerji projelerine olan devam eden taahhüdü ve sektördeki güçlü varlığı yatırımcılar tarafından takip edilmeye devam ediyor.

Editör: Burhanettin Ercuman