Enerji Teknolojileri alanında faaliyet gösteren şirketten grev duyurusu geldi. Konuya ilişkin bilgilendirme Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yayınlandı. 

Türkiye'nin yenilenebilir enerji alanında güneş enerjisi teknolojileri üstüne çalışan SMART Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG) Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yayınladığı bildiride 6 Ekim tarihinde grev yapılacağı kararının alındığını duyurdu. 

3.547.500 dolar'lık sipariş aldı! 3.547.500 dolar'lık sipariş aldı!

KAP Duyurusu

Birleşik Metal İş Sendikası, Sendika Genel Yönetim Kurulunun 26.09. 2023 tarih ve 1090 sayılı kararı ile, Şirketimizin Gebze OSB Tembelova Alanı 3200 Cadde N3207 Gebze-Kocaeli adresindeki üretim tesisinde grev kararı alındığını, grev kararının 06.10.2023 tarihinde uygulamaya konulacağını ilan ederek, söz konusu kararını şirketimize tebliğ etmiştir
Söz konusu tesisimizde üretim halihazırda devam etmekte olup, grev kararı alınması grevin uygulanacağı anlamına gelmemektedir. Konuya ilişkin uzlaşma görüşmeleri de sürmektedir. Şirketimizin Aliağa ve Dilovası tesisleri alınan grev kararı kapsamında olmayıp üretim kesintisiz ve tam kapasite olarak devam etmektedir. Şirketin yılsonunda öngörülen hedeflerinde değişiklik öngörülmemektedir.
Konuyla ilgili gelişmeler hakkında bilgi verilecektir. 

SMART 

Güneş enerjisi projeleri geliştirme alanında 2014'ten beri aktif faaliyet içerisinde olan SMART Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG), 26 Eylül günü yeni bir iş ilişkisini duyurmuştu. Beş adet güneş enerjisi santrali projesi ile ilgili sözleşme imzalandığını KAP'ta duyurmuş ancak müşteri bilgilerine yer vermemişti.  

SMART Güneş Enerjisi Teknolojileri (SMRTG) borsada işlem gören şirketlerden birisi. Sermayedeki payı %75,03 olan şirketin sermaye paylarının %24,97'lik oranı yatırımcılara ait. Bu oran Türk lirası bazında değerlendirdiğinde yatırımcılarına düşen sermaye payı 151.303.601 Türk lirası değerinde.