Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MANAS), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bir bildirimde bulunarak, bedelli sermaye artırımına ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başvurusu yapıldığını duyurdu.

Savunma Devinden Dev Rakam! 79.277.900 Dolar! Savunma Devinden Dev Rakam! 79.277.900 Dolar!

Şirketin duyurduğu sermaye artırımı hakkında önemli ayrıntılar ve alınan kararlar şu şekildedir:

  • Sermaye Artırımında Kullanılacak Payların Niteliği: İhraç edilecek payların tamamı "Borsada İşlem Gören" niteliğinde B grubu paylar olarak oluşturulacak.
  • Mevcut Ortakların Rüçhan Hakkı Kısıtlanacak: Sermaye artırımı sürecinde, mevcut ortakların yeni pay alma hakları (rüçhan hakkı) %50 oranında kısıtlanacak.
  • Yeni Pay Alma Hakkının Kullanım Şartları: Yeni pay alma hakları, itibari değer üzerinden kullanılacak ve her bir yeni payın satış fiyatı 1,00 Türk Lirası olarak belirlenecek.
  • Yeni Pay Alma Hakkı Kullanım Süresi: Yeni pay alma hakkı kullanım süresi 15 (onbeş) gün olarak belirlendi. Bu süre son günün resmi tatile rastlaması halinde, yeni pay alma hakkı kullanım süresi, izleyen iş günü akşamı sona erecek.

Bu kararlar, şirketin sermaye artırımı sürecinin daha ayrıntılı bir şekilde nasıl işleyeceğini ve yatırımcılara sunulan yeni pay alma haklarının kullanımını düzenlemektedir. Şirketin sermaye artırımı ile ilgili detaylı bilgilere ve süreçle ilgili güncellemelere resmi KAP duyurularından ulaşılabilir.

Editör: Bengüsu Ogelman