Şişecam, Avrupa'da inşası devam eden "Macaristan Cam Ambalaj Fabrikası" projesinin Elektrifikasyon işleri için ana yüklenici olarak Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile 17.10.2023 tarihi itibariyle vergiler hariç 10.790.000,00 Euro tutarında bir yapım sözleşmesi imzaladı. Bu anlaşma, Şişecam'ın önemli bir proje için elektrifikasyon işlerini yürütecek ana yüklenici olarak Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile işbirliğini resmileştirdiği bir adım olarak kayda geçti. Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR), Şişecam'ın yürüttüğü "Macaristan Cam Ambalaj Fabrikası" projesi kapsamında önemli bir sözleşme imzaladı.

KONTR, bu anlaşmayı Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) duyurdu. Şişecam ile gerçekleştirdiği bu dev sözleşme, projenin başarılı bir şekilde tamamlanması için KONTR'un önemli bir rol üstleneceğini işaret ediyor. Şirket, projenin elektrifikasyon işlerini üstlenerek Şişecam'ın Macaristan'daki cam ambalaj fabrikası inşaatına destek sağlayacak.

KAP Açıklaması:

Yeo Teknoloji'den önemli açıklama! Yeo Teknoloji'den önemli açıklama!

"Şişecam'ın Avrupa'da inşası devam eden "Macaristan Cam Ambalaj Fabrikası" projesi kapsamında, Elektrifikasyon işleri için ana yüklenici olan Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile vergiler hariç 10.790.000,00 Euro tutarında yapım sözleşmesi 17.10.2023 tarihi itibariyle imzalanmıştır.

İşbu açıklamamız ile açıklamamızın İngilizce çevirisi arasında herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir."