Savunma Devinden Dev Rakam! 79.277.900 Dolar! Savunma Devinden Dev Rakam! 79.277.900 Dolar!

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE), 29 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildirimde, Almanya'da faaliyet göstermek üzere yeni şirketler kurma kararı aldığını duyurdu.

Şirketin Almanya'da bulunan %100 bağlı ortaklığı TTATT AG, 29 Kasım 2023 tarihli kararıyla Almanya merkezli SEAC Holding GmbH ile işbirliği yaparak, yurt dışındaki GES (Güneş Enerjisi Santrali) projelerini geliştirmek, satın almak, işletmek veya satmak amacıyla iki ayrı şirket kurma kararı almıştır.

Yapılan açıklamaya göre, TTATT AG'nin %50 oranında iştirak edeceği ve dolayısıyla CW Enerji Mühendislik'in %50 dolaylı iştiraki olacak olan bu iki şirket şu unvanlara sahip olacak: CWSE Group GmbH ve CWSE Management GmbH.

Bu karar, CW Enerji Mühendislik'in uluslararası alanda enerji projelerine olan katılımını genişletme stratejisinin bir parçası olarak görülmekte.

Şirketin Almanya'da gerçekleştireceği bu yeni girişimler, yenilenebilir enerji sektöründeki varlığını güçlendirecek ve uluslararası alandaki etkinliklerini artıracak gibi görünüyor.

Yatırımcılar ve sektör takipçileri, CW Enerji Mühendislik'in bu adımının şirketin gelecekteki büyüme stratejisi üzerindeki etkilerini yakından izleyebilirler.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda Yaptığı Açıklama:

Şirketimizin Almanya'da kurulu %100 bağlı ortaklığı olan TTATT AG'nin 29.11.2023 tarihli kararı ile yurt dışındaki GES projelerinin geliştirilmesi, satın alınması, işletilmesi veya satılması amacıyla Almanya'da mukim SEAC Holding GmbH ile TTATT AG'nin %50 oranında iştirak edeceği ve dolayısıyla Şirketimizin %50 dolaylı iştiraki olacağı CWSE Group GmbH ve CWSE Management GmbH unvanlı olmak üzere iki ayrı şirket kurulmasına; kuruluş işlemleri için Tarzan Tarık Sarvan'ın yetkilendirilmesine karar verilmiştir. Kurulacak şirketlerin her birinin sermayesi 25.000 Euro'dur.

Şirketimiz yönetim kurulunun 29.11.2023 tarihli kararı ile de TTATT AG'nin %50 pay sahibi olarak kurulacak söz konusu şirketlerin sermayelerinin Şirketimiz tarafından TTATT AG'ye ödenmesi suretiyle karşılanmasına karar verilmiştir. Bu doğrultuda şirketlerin kuruluşları için gerekli işlemler başlatılmıştır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Editör: Abdurrahman Zougari