Şirketin Mali Durumu Uçuşa Geçti! Şirketin Mali Durumu Uçuşa Geçti!

Enerya Enerji A.Ş.'den Açıklama: Şirketin Faaliyetleri ve Finansal Performansı Hakkında Olmayan Haberlere İlişkin Bilgilendirme

Enerya Enerji A.Ş., son günlerde sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde yer alan haber içerikleriyle ilgili bir açıklama yaparak, söz konusu haberlerin Şirketin faaliyetleri ve finansal performansına dair olmadığını belirtti. Şirket, paylarına yatırım yapan kişilerin alım-satım kararlarına ilişkin olarak, pay fiyatlarının arz ve talep dengesine bağlı olarak değişebileceğini ifade etti.

Açıklamada, yatırımcıların güvenilir kaynaklardan elde ettikleri bilgilere dayanarak karar almalarının önemine vurgu yapıldı.

KAP Açıklaması:

"Şirketimiz Enerya Enerji Anonim Şirketi hakkında bazı internet siteleri, sosyal medya, iletişim uygulamaları, dijital mecra vb. platformlarda birtakım haberlerin çıkması üzerine yatırımcılarımızdan telefon ve e-posta yoluyla gelen bilgi taleplerine istinaden II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği'nin 9. maddesi gereğince aşağıda yer alan açıklamanın yapılması zorunluluğu hasıl olmuştur:

"Şirketimiz paylarına yatırım yapan gerçek ve/veya tüzel kişilerin alım-satım kararları kapsamında payların fiyatının arz ve talep dengesine bağlı olarak gerilemesi ya da artması söz konusu olabilir. 

Belirtmek gerekir ki, son günlerde sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde yer alan haber içeriklerine ilişkin olarak, Şirketimiz faaliyetlerine ve/veya finansal performansına yönelik olmayan haber içerikleriyle Şirketimizin herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Öte yandan, Şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak, Şirketimizin kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durumu bulunmamaktadır."

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,"

Editör: Bengüsu Ogelman